BAŞKANIN MESAJI

Değerli Hemşerilerimiz,

Ecdadımızın mirası, İç Anadolu’nun göz bebeği Aksaray’da göreve geldiğimiz süre içerisinde sizlerin teveccühü ile birçok ilklere imza atmayı başardık. Aksaray’ı yaşam refahının yüksek olduğu, daha yaşanılabilir bir kente dönüştürmek için yeniden inşa ediyoruz. Sorunları alışılmışlığın dışında bir yerel yönetim anlayışı ve halkımızın desteği ile aşmayı planlıyoruz.

Amacımız tarihi ve kültürel mirasımızı dünya turizmine açmak sosyal ve kültürel canlanmayı sağlamak, okullarıyla, sağlık tesisleriyle, yeşil alanlarıyla, park, bahçe ve yollarıyla medeni dünyanın ihtiyaç duyduğu bütün gereksinimlerini kazanmış güvenli tertemiz herkesin birbirine saygı duyduğu insanların ve özellikle çocukların sosyal imkânlarla donatılmış tesislerde vakit geçirdiği bir Aksaray.

Aksaray’da yaşamın bir sıkıntıdan öte keyifli bir ayrıcalık olabilmesi adına deneyimli ve becerikli insanlardan oluşan kadrolarımızla birlikte çağdaş, katılımcı ve sosyal belediyecilik anlayışını benimseyerek halkımıza uygulanabilir projeler başlattık.

Dürüst çalışmanın ve verilen sözleri tutmanın karşılığında elde edilen güvenin, bizler için en güzel sermaye olduğuna inanıyoruz. Planlı programlı çalıştığımız, attığımız her adımı iyi hesapladığımız için bugüne kadar önümüzü net görmeyi ve doğru kararlar almayı başardığımıza inanıyoruz. Bu topraklara ve milletimize karşı yüreğimizde büyük bir sorumluluk duygusu taşıyoruz.

Bu gurur ve kararlılıkla her gün yeni bir adım atarak örnek olacak, her yönüyle modern, marka bir Aksaray için çalışıyoruz. El ve gönül birliği ile gidecek daha çok yolumuz, yapacak çok işimiz, yaşanacak çok güzel günlerimiz var…

Aksaray’ı geçmişimizdeki gibi görkemli bir geleceğe kavuşturmak için şehrimizle ilgili önemli projelerimizi işi bilenlere danışarak şekillendiriyor, insanımıza en iyiyi sunmanın gayesiyle yaşıyoruz.

Çünkü biz bu şehrin insanıyız

Çünkü biz söz verdiğimiz gibi yarınlarımızı inşa ediyoruz

Çünkü biz ülkenin kalbinde yeni bir marka şehir doğsun istiyoruz

Ve her şey marka şehrin bir simgesi bir Aksaray inşa etmek için..

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +