BAŞKAN YAZGI’DAN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ANLAMLI ZİYARET

 

 

BAŞKAN YAZGI’DAN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNE ANLAMLI ZİYARET

BAŞKAN YAZGI “BİZLER ŞEHİTLERİMİZ SAYESİNDE BU TOPRAKLARDA YAŞIYORUZ”

DERNEK BAŞKANI KOÇAK

“ BAŞKANIMIZA DUA EDİYORUZ”

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla Aksaray Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Hüseyin Koçak’ı ziyaret etti.

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ülkenin birliği ve bütünlüğünü korumak adına canlarını feda eden tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade ederek “her platformda söylüyoruz  Şehit babalarımız ve şehit annelerimiz de bizim annelerimiz ve babalarımız. Evlatları olarak inşallah bizlerde onlara layık olmaya, çalışacağız. Onların acılarını tabi ki dindiremeyiz. Mutlaka evlat acısı farklı bir şeydir. Ama Vatan için Memleket için Bayrağın inmemesi Ezanın dinmemesi için yapmış oldukları o mücadele bizler için hep bir örnek oluyor. Biz onların sayesinde bu topraklarda yaşıyoruz. Bunun bilincindeyiz.” Dedi.

 Başkan Yazgı 15 Temmuz olayına da değinerek  “ İşte 15 Temmuz’da da aynı şeyler oldu. Bizlerde 15 Temmuz’da sizlerle beraber Aksaray’ımız da meydanlarda, tüm Türkiye’de de tüm meydanlarda vatanımızın birliği, bölünmez bütünlüğünü hem iç hainlere hem de dışardaki mihraklara karşı çok gür bir şekilde söylemiş olduk. Allah bir daha yaşatmasın öyle acılar. Biz her zaman sizlerin yanındayız. Sizlerde inşallah bizleri çocuklarınız, oğullarınız, evlatlarınız olarak görürseniz bizlerde çok mutlu oluruz. Elimizden ne geliyorsa ne yapmamız gerekiyorsa inşallah sonuna kadar varız.” Şeklinde konuştu.

 Aksaray Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Koçak ise yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi

 “18 Mart Çanakkale zaferinin 102. Yılı dolayısıyla bizi hatırlayıp derneğimize şehitlerimiz adına, şehit ailelerimiz adına bizi ziyaret ettiği için başkanımıza teşekkür ediyorum. Malumunuz olduğu gibi 1915 de 253 bin tane şehidimiz yine Kars Sarıkamış’ta 90 bin tane şehidimiz 1 tane kurşun atmadan 90 bin askerimizin donarak şehit oldu. Yine Yemen’ de 30 bin askerimiz, daha sonra yine doğuda güneydoğuda terörden dolayı 50 – 60 bin civarında yine asker ve  polis şehidimiz var. Ben şunu diyorum; bütün evlerde hanelerde nerdeyse hep şehit var. Herkesin evinde bir şehit var. Biz Türk milleti olaraktan bunu taşıyor muyuz? Taşıyoruz. Hamdolsun 15 Temmuzda da olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde biz bunu taşıdık hamdolsun. Taşımaya da devam edeceğiz. Biz şehit aileleri hep şunu söylüyoruz. Bizim çocuklarımız Vatan Bayrak için gitti. Başımız gözümüz üzerine bize dik durmak onurlu durmak yakışır. Yine de arkasında duruyorum. Bu yüzden tüm şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum. Şehit yakınlarımıza sabır metanet diliyorum. Kolunu bacağını kaybeden gazilerimize rabbimden acil şifalar diliyorum. Dedi.

 Koçak, sözlerini şöyle sürdürdü “ Ben, 6 yıldır burada dernek başkanlığı yapıyorum. Aynı zamanda 12 yıl oldu benim oğlum şehit olalı. Derneğimizi yürütmeye çalışıyoruz. Ben şahsınız için tüm samimiyetimle söylüyorum. Ve çok teşekkür ediyorum.  Değerli başkanım Allah sizin işinizi rast getirsin. belediyemizin başından sizi eksik etmesin. Bunu bütün duygularımla söylüyorum.

 Şimdi şehitlik deyince vatan bizim bayrak bizim elbette şehidimize vatanımıza hep beraber sahip çıkacağız. Çıkıyoruz. Rahat bir nefes alabiliyorsa Aksaray şehit aileleri şehitlerimiz geride bıraktığı emaneti şehit yakınlarım emin olun buna inanın belki hissediyorsunuzdur. Çok dua alıyorsunuz. Rahat bir nefes aldırdınız bize. Şehitlerimiz ölü değil onlar diridirler. Diye rabbimizin bir ayeti var. Bunlara siz sahip çıkıyorsunuz. Ben bu anlamda tekrar tekrar sizlere teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum geride kalanlara sabır diliyorum. Değerli başkanıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi. 

 

Fotoğraflar

Eklenme Tarihi: 18.03.2017