ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA TEBRİK KARTLI KUTLAMA

 

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA TEBRİK KARTLI KUTLAMA

BAŞKAN YAZGI, ÖĞRENCİLERİN MEKTUBUNU KARŞILIKSIZ BIRAKMADI

 Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, posta yolu ile kendisine tebrik kartı gönderen İlkokul öğrencilerin mektubunu karşılıksız bırakmadı. Öğrencilerin anlam dolu mesajına mektupla cevap veren Başkan, sınıf öğrencilerine özel hediye gönderdi.

 Mehmet Timur Sarrafoğlu İlkokulu 2/A sınıfından Elanur Aytekin, Tuna Tetik, İsmail Temel, Didesu Toprak, Şevval Şahin, Ayşe Zühal Ön ve Zeynep Sude Sargın isimli bir grup öğrenci, Sınıf Öğretmeni Songül Erdem aracılığı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sonrasında Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya tebrik kartı gönderdi. Tebrik kartında; “Sayın Başkanım, Tüm dünya çocuklarının kalpleri bu özel günde sevgi, mutluluk ve barış için atsın, bayramımız kutlu olsun” mesajı yer alıyordu.

 Tebrik kartları Başkan Yazgı’ya ulaştırıldı. Minik öğrencilerin kendi el yazısı ile kaleme aldığı mesajı okuyan Başkan, çocukların bu mesajına duyarsız kalamadı ve çocuklara cevaben mektup gönderdi. Başkan Yazgı, Minik öğrencilerin küçücük yürekleriyle büyük ve anlamlı mesajlar göndermesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. 2/A Sınıfı öğrencilerine özel hediye gönderdi.

 Çocuklar için “Geleceğimizin yöneticileri ve idarecileri” diyen Başkan Yazgı, “Eğer ülke olarak daha büyük ideallere ulaşmak istiyorsak geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onları en iyi şekilde yetişmelerine öncülük etmeli. Aklın ve bilimin ışığında ilim, irfan sahibi olmalarını sağlamalıyız. Çocuklarımızın bu anlamlı mesajı vesile ile tüm dünya çocuklarının aileleriyle esenlik içerisinde mutlu, sağlıklı bir yaşam geçirmelerini diliyorum” ifadeleri kullandı.

 

Fotoğraflar

Eklenme Tarihi: 16.05.2017