AKSARAY BELEDİYESİ BAŞIBOŞ GEZEN ATLARI TOPLUYOR

 

AKSARAY BELEDİYESİ BAŞIBOŞ GEZEN ATLARI TOPLUYOR

 Aksaray Belediyesi şehir merkezinde ve orta refüjlerde başıboş gezen atları toplama başladı. Belediyeden yapılan açıklamada; atların çevreye verdiği zararların tanzim edilmesi karşılığında atların sahiplerine geri teslim edilebileceği bildirildi.

 Aksaray’da şehir merkezinde ve özellikle kenar mahallelerde trafiği tehlikeye sokan ve insanların yoğun olarak kullandığı park, dilenme alanı ve sokaklarda çevre kirliliğine neden olup rahatsızlık veren başıboş sahipsiz atlar, gelen şikâyetler doğrultusunda belediye ekiplerince toplanıyor.

 Toplanan atlar, kamyonlarla nakil yapılırken atların sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi. Yetkililerin konu ile ilgili yaptığı açıklamada ; “Halkımızın yoğun olarak kullandığı park, bahçe, dinlenme alanını işgal eden, aynı zamanda da trafiği tehlikeye sokan, orta refüjlerde çim ve güllere zarar verip çevre kirliliğine yol açan başıboş atlar, ekiplerimiz tarafından toplanarak muhafaza altına alınmıştır. Vatandaşlarımızdan, hayvanlarını başıboş bırakmamaları konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Kurallara ihlal eden ve hayvanlarını başıboş bırakarak halka rahatsızlık veren kişiler hakkında yasal işlemlerimiz devam etmektedir”denildi.

 

Fotoğraflar

Eklenme Tarihi: 10.08.2017