TERMİNALDE BULUNAN CÜZDAN SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

 

TERMİNALDE BULUNAN CÜZDAN SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

 Belediye ekipleri, kayıp cüzdanı sahibine iade etti 

 Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali içinde bulunan cüzdan belediye personeli tarafından sahibine ulaştırıldı. Bulunan cüzdanın içinden 700 Euro ve 310 lira olduğu bildirildi.

 Bayram tatili için gittiği Otobüs Terminalinde duyarlı bir vatandaşın bulduğu ve içerisinde 700 Euro ve 310 lira olan cüzdanı Belediye Ulaşım Hizmetleri müdürlüğüne bağlı Zabıta ekiplerine teslim etti.

 Ekipler, cüzdan sahibi ile irtibat kurmak için seferberlik ilan etti. Cüzdanın içerisinde Fransa ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartından ve işyeri telefon numarasından yola çıkılarak Fransa’da ki işyerinden Ertuğrul Gazi isimli vatandaşa ulaşıldı.

 Önceki gün ise Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hurşit Bozkurt, içindeki para bulunan cüzdanı Aksaray’a izin için gelen Ertuğrul Gazi’ye teslim etti.  Cüzdanı teslim alırken büyük mutluluk yaşayan gurbetçi Ertuğrul Gazi, “İnsanlığın ölmediğini memleketimde tekrar yaşattılar. Cüzdanımı bulan duyarlı hemşehrime ve benimle bağlantıya geçen belediye personellerine teşekkürlerimi bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Fotoğraflar

Eklenme Tarihi: 11.09.2017