BAŞKAN YAZGI 07-14 OCAK BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI’NI KUTLADI

 

BAŞKAN YAZGI 07-14 OCAK BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI’NI KUTLADI

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı 07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaparak Aksaray’daki görme engelli tüm vatandaşların Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutladı.

 Başkan Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesi olarak engelli insanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla önemli düzenlemeler yaptıklarını kaydetti.

 Başkan Yazgı, “Engellilerimiz toplumumuzun ayrılmaz birer parçası. Engellilerimiz için ne yapsak azdır. Çocuklarımızın hayata tutunabilmeleri için onlar engelli sanat atölyesi açtık. Belediye Meclisimizden alınan kararla İndirimli su uygulamamız devam ediyor. Toplu Taşıma araçlarımız engellilere uyumlu ve engellilere ücretsiz. Yine engelli şarj istasyonlarımız insanlarımıza hizmet veriyor. Yine yollarımız ve kaldırımlarımızı yaparken engellilere uyumlu olmasına özen gösteriyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz” diye konuştu.

 Başkan Yazgı, Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla dünyada her yıl 07-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Aksaray’da ki tüm görme engelli vatandaşların bu anlamlı haftasını kutladı. 

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +