BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİNDEN AĞAÇ İŞLERİ BAŞKANI MESUT KONUK’A ZİYARET

 

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİNDEN AĞAÇ İŞLERİ BAŞKANI MESUT KONUK’A ZİYARET

KONUK,“SANAYİ PROJESİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ”

 

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı beraberindeki Belediye Başkan Yardımcı Süleyman Canbulut, Meclis Üyeleri Mustafa Alakuş, Volkan Eroğlu, Ömer Coşkuner ve Yunus Emre Aydın ile birlikte Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkâr Oda Başkanı Mesut Konuk’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette geçtiğimiz hafta TOKİ tarafından ihalesi yapılan 375 Milyonluk Küçük Sanayi Projesi konusu ele alındı. Süreci yakından takip ettiğini ve aşamaları çok iyi bildiğini söyleyen Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkâr Oda Başkanı Mesut Konuk, bu projenin Türkiye’de örnek projeler arasında olduğunu söyledi. “Bu projenin mimarı Haluk Başkanımızdır” diyen Mesut Konuk, “Bu projede birçok kişinin emeği var ama en büyük katkı Başkanımızındır. Çünkü bütün aşamaları biliyorum. Bende o ekibin içerisinde yer aldım. Haluk Başkanımız yeri geldiğinde gecesini gündüzüne kattı. Bu proje için çalıştı. Sanayi esnafı olarak en büyük sevincimiz; projenin nihayet ihale ile sonuçlanması oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde temel atılır. Esnaflar olarak en kısa zamanda da tertemiz yeni dükkânlarımıza kavuşuruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yazgı, TOKİ’nin yapmış olduğu ihaleden bahsetti ve önümüzdeki günlerde her detayın netleşeceğini söyledi. Projenin en başından bu güne kadar her esnafların isteklerini dinlediğini ve projeyle alakalı olarak sayısız toplantı yaptığını açıklayan Başkan Yazgı, “Esnafımız ne istediyse projeye o istekleri entegre ettik” diye konuştu. Esnafların kira öder gibi dükkan sahibi olacağını ifade eden Başkan Yazgı, “Bu zorlu bir süreç oldu. Ama tamamladık şükürler olsun. Tabi proje büyük bir proje 375 milyonluk. Bu projenin devlet kontrolünde yapılması sağladık. Esnafımızı borç yükü altında ezilmesi diye, 10 yıllık taksitle dükkan sahibi olacaklar. İhale süreci bitip temel atıldığı andan itibaren proje 2 yıl gibi kısa sürede tamamlanacak. Bu projenin Aksaray’a şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Başkan Yazgı son olarak, önümüzdeki günlerde esnafların da katılımı ile geniş kapsamlı bir toplantı yapmayı düşündüğünü ve projenin her detayını esnaflarla paylaşacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve beraberindeki heyet, olağan kongre sonrasından tekrar Ağaç İşleri Esnaf Oda Başkanlığına seçilen Mesut Konuk’a görevinde başarılar dilediler.

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +