AK PARTİ AKSARAY GENÇLİK KOLLARI 5. OLAĞAN KONGRESİ’NE BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ KATILDI

 

AK PARTİ AKSARAY GENÇLİK KOLLARI 5. OLAĞAN KONGRESİ’NE BAŞBAKAN BEKİR BOZDAĞ KATILDI

AK Parti Aksaray Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Gençlik Kolları Kongresi’ne Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, , İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tüzün, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ile çok sayıda partili katıldı.

Tek liste ile yapılan kongrede görevi AK Parti eski Gençlik Kolu Başkanı Muhammed Aktaş’tan devralan, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, yaptığı açılış konuşmasında Afrin’de süren Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Mehmetçiklerin ailelerine baş sağlığı dilerken “Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Cumhurbaşkanı’mızın da ifade ettiği gibi Şehitler Tepesi asla boş kalmayacaktır. Bu teşkilat Cumhurbaşkanımızın emrinde, gelecek seçimlere ülkemizin ayrılmış nesillerini kavuşturmak için dört elle sarılıp canla başla çalışacaktır. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bir Önceki Gençlik Kolları Başkanımız Muhammed Aktaş ve ekibine de yatıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“ALLAH CUMHURBAŞKANIMIZIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN”

Kongrede konuşan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, sabah namazında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek Afrin’de sürdürülen Zeytindalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçikler için dua ettiklerini söyledi. Başkan Yazgı “Bizler sabahleyin sivil toplum kuruluşlarımız da ve teşkilatımızla beraber sabah namazında Afrin'de Zeytindalı operasyonunu yapan Mehmetçiklerimize hem bir dua etmek için bir araya geldik. Bu birlik bütünlüğümüzü ortaya koyduğu için önemliydi. Bu organizasyona katılan, düzenleyen bütün kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Afrin Operasyonu ve devam eden Zeytindalı Harekatı'nda şehit olan kahraman şehitlerimize Allah'tan rahme, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim inşallah oradaki emellerini boşa çıkartacak olan hem dış hem de hiç güçlerin artık Türkiye olmadan Türkiye'nin izni olmadan herhangi bir şey yapılamayacağını görmüş olacak. Tabi bu ne ile oluyor başımızdaki Başkomutanımızla oluyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la oluyor. Allah Cumhurbaşkanımızın yar ve yardımcısı olsun. Dün biliyorsunuz 10 Şubat Abdülhamid Han Hazretleri'nin vefatının yıldönümüdür. Yüzüncü yıl dönümüdür. Bu vesileyle bizler de bir program hazırladık. Payitaht dizisinde Tahsin Paşa'yı oynayan Bahadır Bey geldi bir konferans yaptı. Öyle duygulu ve öyle güzel şeyler anlattı ki yaşayarak bir kere daha bizlere söyledi. Sohbetimizde şunun farkına vardık ki 31 Mart vakası Neyse 15 Temmuz da aynısıdır. Onu anlamadan bugünü anlamak mümkün değil, dedi. Abdülhamit'i anlamadan da bugünü anlamak mümkün değildir. Tarih bilinci ve şuuru gerektiğini özellikle ben de kendime notlar olarak aldım. Tarihin bir daha tekerrür etmemesi için iyi öğrenmemiz hafızalarımızda iyi geçirmemiz lazım ki Abdülhamid Han'a yaşatılan şeyleri bizde Cumhurbaşkanımıza yapmamız lazım. Onun için her daim ve her zaman ölene kadar bu teşkilatımız da bulunan herkes Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır ve yol arkadaşı olmaktan huzur ve mutluluk duymaktadır. Ben partinin her kademesinde çalıştım gençlerin kıymetini bilirim. 2019’da daha aktif çalışarak ilimizde rekor kıracağımıza inanıyorum” dedi.

 

“AFRİN HAREKATINDAKİ ŞEHİTLERİMİZ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN YÜREKLERİNİ DAĞLAMAKTADIR”

AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, dün gece Afrin’de yaşamını yitiren 11 şehidi andı. Serdengeçti “Dün kara bir geceydi bizim için 11 şehidimiz vardı. Ama 81 milyonda yaralımız vardı. Afrin Harekatındaki şehitlerimiz 81 milyon vatandaşımızın yüreklerini dağlamaktadır. Biliyoruz eğer bu vatan üzerinde yaşıyorsak bunları şehitlerimize borçluyuz. Bu topraklar için çok şehit verdik vermeye de devam edeceğiz ve bu topraklarda yaşayan herkes bir şehit adayıdır. Vatanı için bu milletin ve devletin bekası için canını hiç çekinmeden feda etmeye hazırdır. AK Parti'nin Gençlik Kolları üyesi birçok Parti'nin toplam sayısından daha fazladır. Sizlerle gurur duyuyoruz. Abdülhamit Han'ın sözleri ile tarih tekerrür etmiyor hatalar tekerrür eder diyor. Biz tarihimizi öğrenerek hatalardan ders alarak hataların tekerrür etmemesi için uğraşacağız. Şimdi değeri yeni yeni anlaşılmaya başlıyor. Çünkü onun yaşadıkları sanki tekrar ediyor. Cumhurbaşkanımız ve bu zaman aynı o devir anlatıyor. Cumhurbaşkanımızın maruz kaldığı tehlikeler ülkemizin milletimizin ve ümmeti Muhammed'in karşı karşıya tehlikeler Abdülhamit zamanında yaşanan olaylarla örtüşüyor. Şartlar daha şiddetli daha fazla uyanık ve basiretli olma ihtiyacımız var” dedi.

 

“ASİL GENÇLİK ŞEHADET İÇİN CEPHEYE KOŞMAYA HAZIRDIR”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Bu aziz millet ve sizlerin de aralarında bulunduğu asil gençlik şehadet için cepheye koşmaya hazırdır. Görev verildiğinde ben eminim ki bu salonda kimse kalmayacaktır. Önümüzde çok kritik bir seçim süreci var. Bu süreç sadece 2019 yılında yapılacak ile ilgili değil. 2023 yılında hedef alan yüzyılı ilgilendiren bir süreç. Türkiye Cumhuriyeti'nden yüzyılının temelinin atılacağını bir süreç. Hem 2018 yılını hem de 2019 yılının en iyi şekilde değerlendireceğiz. Aksaray’da akademik çalışmalar her gün artmaktadır. Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğümüz bünyesinde gençlerimizin sportif faaliyetlere katılımlarını sağlayacak olanaklar sağlanmıştır. Belediyenin de katkılarıyla birçok konferanslar, konserler sergi gibi etkinliklere sahiplik yapmaktadır. Şehircilik açısından gençlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek donatılar inşasında ciddi bir artış olmuştur. Hükümetimizin gençlere yönelik çıkardı iş beceri ve mesleki kurslarda bunlara benzer ekonomik desteklerden gençlerimiz olursa faydalanmıştır. Bu sadece bizim değil gönül coğrafyamızda bir hayalidir” dedi.

 

“15 YILDIR HEP BERABER AZİZ MİLLETİMİZLE YOL YÜRÜDÜK”

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz,  Afrin’de yaşamını yitiren şehitleri anarak “Değerli kardeşlerim bugün yaşadığımız vatan kıldığımız Osmanlı bakiyesi bu topraklar öyle dünden bugüne kadar kolay elde edilmedi. Her bir karışı Sayın Cumhurbaşkanımızın da Genel Başkanımızın da söylediği şekilde şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, görülen o ki bu coğrafyada yurt edinmek vatan kılınmak  bundan sonra da öyle kolay olmayacaktır. Bu toprakların Vatan kılınması için 80 milyon her şekilde hazır görüyoruz. Bugün Gençlik Kolları kongresinde gençlerimizin heyecanını görüyoruz. Öncelikle Gençlik Kolları kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum gençlerimizle, kadınlarımızla beraber ana kademe ilçe hep birlikte partimiz kurulduğu ilk gün 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren Sayın Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız ile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye yola çıktığımız o günden bugüne kadar Türkiye'de emniyetten, adaletten, ulaşımdan pek çok alanda çok önemli değişim ve dönüşümler gerçekleştirdik. Bütün teşkilat kademeleri ve ülkesinin geleceğine gönül veren herkesle beraber kararlı bir şekilde Türkiye'yi değiştirme, dönüştürme, önüne koyduğu hedefleri gerçekleştirme noktasında, ileriye taşıma noktasında iddiaları ve hayalleri olmak üzere ve bu hayalleri gerçekleştirmek üzere 15 yıldır hep beraber aziz milletimizle yol yürüdük” dedi.

 

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEPSİ AYNI ”

 

 Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aksaray'da partisinin gençlik kolları kongresine katıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'e yönelik yapılan 'Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Bozdağ,  Amerika Birleşik Devletleri'nin PYD ve YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmemesine tepki gösterdi. Türkiye'nin sınır güvenliği için bu operasyonu gerçekleştirdiğini ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

 

"Sınırımızın boyunda oluşacak bu terör yapılanmasını engellemek, bu milletin de, bu devletin de var oluş sebeplerinden bir tanesidir. Amerika'nın sınır boyunda, 911 kilometresinde 40 yıldır Amerika'yı bölmek isteyen bir terör örgütü devletleşmek için adım atmış olsa ve Amerika'nın da 40 binden fazla vatandaşını böldürmüş olsa, Türkiye'de bu terör örgütlerine yardım ediyor olsa, ABD bundan memnun olur mu? ABD halkı bundan memnun olur mu? Olmaz. 11 Eylül oldu, ikiz kuleler vuruldu. ABD, 'El- Kaide terör örgütü bunu yaptı', dedi. Hiç kimse sorgulamadan ne dedik, 'Biz El -Kaide terör örgütüne karşı ABD'nin yanındayız' dedik. Onlarla beraber mücadele ettik. 15 Temmuz darbe teşebbüsünü hep beraber yaşadık, bu darbe teşebbüsünü gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü'nün kurucusu, yöneticisi, elebaşı hala Amerika'da, Amerika Devleti'nin himayesinde yaşamını sürdürüyor, Türkiye aleyhine terör eylemlerine hiçbir sınırlamaya tabi olmadan devam ediyor. 250 vatandaşımız şehit oldu, 2 bin 194 vatandaşımız yaralandı. Peki, soruyorum, ABD'nin meclisini, ABD'nin beyaz sarayını bombalamış olan bir terör örgütü, bu kadar vatandaşını şehit etmiş olan bir terör örgütü olsa, bu örgütün yöneticisi de Türkiye'de yaşasa ABD yönetimi ve halkı buna ne der? ABD'nin bizi oyaladığı gibi, ipe un serdiği gibi Türkiye'de ABD'yi bu teröristler konusunda oyalasa ABD halkı ve ABD devleti bundan memnun kalır mı? Kalmaz. Usame Bin Ladin, ABD için ne anlam ifade ediyorsa, Fetullahçı Terör Örgütünün elebaşı, terörist Gülen de Türkiye için aynı anlamı ifade etmektedir. Ama maalesef ABD yönetimi Türk Milleti'ni ve Türkiye Devleti'ni ve devletimizin hassasiyetlerini anlamamakta direniyor."

 

Terör örgütlerinin hepsinin aynı olduğunu ifade eden Bozdağ, "PYD, YPG terör örgütüdür diyoruz, onlar terör örgütü kabul etmiyorlar. FETÖ terör örgütü diyoruz, onlar başka telden çalıyorlar. PYD, YPG eşittir PKK'dır. DEAŞ ne ise PKK odur. PKK, DEAŞ ne ise YPG, PYD FETÖ terör örgütleri aynıdır. Bu terör örgütlerinin hepsi aynı fabrikanın ürünüdür. Sadece ambalajları farklıdır" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ a Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Ak parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy tarafından çeşitli hediyeler verildi.  AK Parti 5. Olağan Kongresinde Mehmet Emin Kılıç Aksaray AK Parti Gençlik Kolları başkanlığına seçildi.

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +