BAŞKAN YAZGI’NIN İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJI

 

BAŞKAN YAZGI’NIN İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJI

 Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; mesajında, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921’de TBMM’de kabul edildiği açıkladı.

 Başkan Yazgı, açıklamasını devamında “Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşını içinde taşıdığı iman ve vatan sevgisi ile kaleme almış ve Anadolu’yu vatan kılan ruhu marşımıza yansıtmıştır. Millet olarak bizde bağımsızlığımızın sembolü olan marşımızı benliğimize işlemiş bulunmaktayız.

 İstiklal Marşımız, Türkiye’nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi dünyaya ilan edilmiş bir nişane metnidir. Merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi, ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyorum.

 Bu duydu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor. Ayrıca Afrin operasyonunda canını feda eden tüm Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, Gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +