GÜNEBAKAN PROJESİNE KATILIM ARTIYOR

 

GÜNEBAKAN PROJESİNE KATILIM ARTIYOR

“GÜNEBAKAN SERTİFİKASI ALMAK BİR AYRICALIKTIR”

 

Aksaray Belediyesi tarafından 2014 yılından başlatılan ‘Günebakan Projesinde’ katılım her geçen daha da artarken hijyen ve kaliteli üretimi esas alan aynı zamanda denetleme parametrelerinin standardına ulaşan Ebufeyz Elçibey Caddesi üzerindeki Kardeşler Restoran, Ankara yolu üzerindeki Trabzon Ekmek ve Gündoğdu Caddesi üzerindeki Simit Teknesi Çarşı 2 şubesine Günebakan sertifikası verildi.

Halkın daha güvenilir ortamlarda gıda tüketmesi ve alışveriş yapması için Aksaray’da bir ilk olarak hayata geçirilen Günebakan Projesi,  gıda işletmelerinin hijyen standardı yakalamasına neden oluyor. 

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Günebakan Birimi kontrolünde sürdürülen Günebakan projesine her geçen yıl yeni işletmeler dahil oluyor. Son olarak Kardeşler Restoran işletme sahibi  Cuma Bozgöz, Trabzon Ekmek restoran işletmecileri Halil Hurşit Memiş ve İsmail Memiş ile Simit Teknesi işletmecisi Canan Başer’e Günebakan Sertifikası teslim edildi.

Sertifika verilen işletmeler her 3 ayda bir kontrole tabi tutulurken Günebakan sertifikası almak isteyenlerin Belediye Zabıta Müdürlüğüne müracaatta bulunmaları istendi.

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +