AKSARAY BELEDİYESİ İÇME SUYU ANA ŞEBEKE HATLARINI YENİLİYOR

 

AKSARAY BELEDİYESİ İÇME SUYU ANA ŞEBEKE HATLARINI YENİLİYOR

 

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon müdürlüğü ekipleri, alt yapıda hazırladığı ve hayata geçirdiği projelerle hizmet kalitesini arttırıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın göreve gelmesiyle 4 yılda şehrin birçok bölgesine altyapı hizmeti götüren Aksaray Belediyesi, son projesiyle birlikte 105 km’lik içme suyu şebekesi döşeyerek rekor kırdı.

Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Kurtuluş ve Laleli Mahallesinde 5 bin 600 metrelik yeni hat çalışması gerçekleştirdi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, altyapı çalışmalarında rekor düzeyde hizmet yapıldığını belirterek “ Şehrimizin en önemli sorunlarından biri olan altyapıya kısa sürede çözüm getirdik. Uzun yıllara sığabilecek altyapı çalışmalarını kısa sürede gerçekleştirdik. Bu kapsamda 71 bin 703 metre kanalizasyon, 18 bin 145 metre yağmur suyu ve 105 km’lik içme suyu şebekesi yapıldı. Şehrin farklı noktalarında bulunan ve neredeyse hiç değişmeyen su hattına bağlı vana ve tesisat sistemleri değiştirildi. Şu anda da Kurtuluş, Laleli ve diğer mahallelerimizde içme suyu ana hat yenileme ve içme suyu şebekesi olmayan yerlere içme suyu hattı çalışmaları yapılmaktadır” şeklinde konuştu. 

 

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +