BAŞKAN HALUK ŞAHİN YAZGI DÖNEMİNDE ALTYAPIYA 210 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM

 

BAŞKAN HALUK ŞAHİN YAZGI DÖNEMİNDE ALTYAPIYA 210 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM

ALTYAPIYA SON 4 YILDA 210 MİLYON LİRALIK REKOR YATIRIM

 

Aksaray Belediyesi Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın talimatları ile hayata geçirilen altyapı projelerine son 4 yılda DSİ tarafından yaptırılan içme suyu projeleri dâhil toplamda 210 milyon TL yatırım yapıldı.

Göreve geldiği günden bu yana birçok projede başarıya imza atan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Su ve Kanalizasyon alanında da büyük işler başardı. İçme suyu projeleri ve Atıksu Arıtma Tesisi projeleri sürerken, mevcut durumda da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TATLI SU ÇEŞMESİ SAYISI 153’E ÇIKARILDI

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Göreve geldiği günden bu yana toplamda 133.815 metre içme suyu alt yapı çalışması yapıldı.

              93.779 metre içme suyu borusu döşenirken 40.036 metre eskiyen borular da yeni nesil borular ile değiştirildi. Yeni döşenen bu boruların toplamda 84.291 metresini içme suyu borusu oluştururken 9488 metresini de Tatlısu boruları oluşturmaktadır.

            Yeni hatlar döşenirken bir yandan da eskiyen ve kullanım ömrünü tamamlamış borular da yeni nesil borular ile değiştirildi. Toplamda 32.055 metre içme suyu borusu yenilenirken 7981 metre de Tatlısu çeşmelerine giden borular yenilendi.

Boru hatları döşenirken vatandaşın kullandığı tatlı su çeşmeleri de ihmal edilmedi. 2014 yılında Aksaray genelinde 119 adet olan tatlı su çeşmesi sayısı 34 adet daha yenisi yapılarak 153 adete çıkarıldı. Aynı zamanda eskiyen 40 adet Tatlısu çeşmesi de onarılarak vatandaşların kullanımına uygun hale getirildi.

4 YILDA 112 BİN 500 METRE ŞEBEKE HATTI DÖŞENDİ

Vatandaşın refahını arttırmak ve şehrimizin altyapı eksilerini tamamlamak adına Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü son dört senede toplam 87.500 m kanalizasyon, 25.000 m yağmursuyu hattı olmak üzere toplamda 112.500 m şebeke hattı döşemiştir. Yapılan kanalizasyon şebekeleri ile şehir genelinde yaklaşık 2.200 adet binanın parsel bağlantısı yapılmıştır.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın talimatı ile şehrin kanalizasyon şebekesi olmayan mahallelerinde ihtiyacın karşılanması için çalışmalara başlandı ve bu kapsamda Yavuz Sultan Selim Mahallesi ile Yenimahalle’nin kanalizasyon şebekeleri tamamlandı. Proje kapsamında bulunan terfi merkezlerinin mekanik aksamlarının montajının tamamlanması ile birkaç ay içinde kanalizasyon şebekesi çalışmaya başlayacak.” 

Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +