AKSARAY BELEDİYESİNİN GENÇ, YAŞLI, KADIN DERKEN, BİR GÜZEL YATIRIMDA ÇOCUKLARA YÖNELİK AKTİVİTE MERKEZİ…

 

AKSARAY BELEDİYESİNİN GENÇ, YAŞLI, KADIN DERKEN, BİR GÜZEL YATIRIMDA ÇOCUKLARA YÖNELİK AKTİVİTE MERKEZİ…

BAŞKAN YAZGI, ÇOCUK AKTİVİTE MERKEZİNDE İNCELEME YAPTI

“ÇOCUKLARIMIZ HEM ÖĞRENECEK HEM EĞLENECEK”

 

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4,5 yılda emeklilere yönelik dinlenme evi, kadınlara yönelik kadın aktivite merkezleri ve gençlere yönelikte gençlik merkezi gibi önemli yatırımlar gerçekleştirirken, çocukları da unutmadı ve çocuklara yönelikte aktivite merkezi oluşturdu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kültür Park Site içinde çocukların hizmetine sunulacak olan Çocuk Aktivite Merkezinde incelemelerde bulundu. 

Bir grup öğrenciyi Çocuk Aktivite Merkezine davet eden ve birlikte gezen Başkan Yazgı, çocuklara geçmişten günümüze kadar uzanan oyuncak müzesi ile aktivite merkezindeki bölümleri gezdirdi.

Başkan Yazgı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Şehrimize kazandırdığımız Çocuk Aktivite Merkezimizi çocuklarımızla birlikte yerinde inceledik. Çocukların sevgi dolu ortamda yetişmesine olanak sağlayacak Çocuk Aktivite Merkezinde, Çocuk Kütüphanesi başta olmak üzere Tiyatro Salonu, Robotik Kodlama Eğitimi, Ahşap Atölyeleri, Oyun Odası, Ahşap Oyuncak Atölyesi, Kum Sınıfı ve eski günleri hatırlatan Oyuncak Müzesi yer alıyor. İnşallah bu ayın içinde hizmete açmayı hedefliyoruz. Çocuk Aktivite Merkezimiz Çocuklarımıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.  

Çocuk Aktivite Merkezi içerisinde ziyaretçilerinin ilgisini çekecek diğer bölümün Oyuncak Müzesi olacağı belirtildi. Oyuncak Müzesinde geçmişten günümüze kadar çocukların oynadığı geleneksel oyuncaklar sergilenecek. Müzeye oyuncak hediye edecek vatandaşların oyuncak bağışlarının merkez tarafından kabul edileceği belirtildi.

Tarih: 2018-10-26 22:08:01
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +