AKMEK’TE 2. DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYORAKMEK’TE 2. DÖNEM KAYITLARI DEVAM EDİYOR

 

Akmek ile Yeteneğinizi Keşfedin

Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (AKMEK) 2019 - 2020 yılı 2. döneminde 5 farklı merkezden kursiyerlerine eğitim verecek. Kayıtlar, AKMEK Merkez binası olmak üzere Kültürpark Spor Salonu, Selime Sultan, Veciye Hatun ve Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde yapılıyor.

Aksaray Belediyesi, AKMEK’e kayıt yaptıran kursiyerlerine, meslek ve beceri kazandırma amacıyla 30’un üzerinde farklı branşlarda kurs açıyor. Kursiyerler, açılan kurslarla kişisel gelişimine fayda sağlarken mesleki beceriler de kazanıyor. Haftanın belli günleri erkeklerinde katıldığı karma kurslara ev sahipliği yapan AKMEK’te daha çok hanımların faydalanabileceği kurslara ağırlık veriliyor.

2019 - 2020 yılının 2. döneminde el işi başta olmak üzere kadınlara yönelik farklı branşta açılan kurslar, kayıt döneminin başlamasıyla yoğun ilgi ile karşılaştı. 200 kişi spor salonu için kayıt yaptırırken 740 kursiyerde farklı branşlara kayıtlarını gerçekleştirdi. Şuana kadar birçok branşın doluluk oranına ulaştığı bildirildi.

Kağıt Rölyef’den Çini Dekorlamaya, iğne oyasından tığ, şiş, örgü yapımına, takı ve kıyafet tasarımdan giyim ve dikişe kadar birçok branşta açılan kurslar, kursiyerlerden yoğun ilgi gördü. Çini dekorlama, tel kırma, ahşap boyama, keçe iğneleme, ipek koza, makrome, kaligrafi ile turistik ve hediyelik eşya yapım kurslarına ise kayıtlar devam ediyor. Kayıtların önümüzdeki günlerde son bulacak.

AKMEK’ten yapılan açıklamada hafta içi akşam saatlerinde karma kursların açıldığı ve erkeklerin karma kurslara gelebileceği ifade edildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, AKMEK kurslarının hanımlara pek çok alanda fayda sağladığını bildirdi. Başkan Dinçer, kursların; insanların bir sanat ya da meslek öğrendiği yerler olmanın yanı sıra toplumsal birlikteliğin sağlandığı birer merkez olduğunu söyledi. Bu bağlamda da yoğun ilgi gören AKMEK’in aynı zamanda meslek ve sanat merkezi olduğunu da sözlerine ekledi.

Bakan Dinçer, hafta içi ve hafta sonları sabah, öğle ve akşam kurslarına isteyenlerin kayıt yaptırabileceğini duyurdu.

Tarih: 2020-02-20 10:11:33
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +