AKSARAY BELEDİYESİ ÇARŞAMBA PAZARINDA MASKE VE ELDİVEN DAĞITTIAKSARAY BELEDİYESİ ÇARŞAMBA PAZARINDA MASKE VE ELDİVEN DAĞITTI

 

Korona virüsünün yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak ve halkın sağlığını korumak amacı ile tedbir çalışmaları yürüten Aksaray Belediyesi Çarşamba pazarında maske ve eldiven dağıtarak esnafları ve vatandaşları tedbirlere uyulması noktasında uyarılarda bulundu.

Aksaray Belediyesi, korona virüsü salgınına karşı tedbir amaçlı aldığı çalışmaların kapsamını genişletmeye devam ediyor. Vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapan belediye ekipleri Pazar alanlarında da tedbirlerini artırmaya devam ediyor.

Alınan tedbirler kapsamında Aksaray Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde maske ve eldiven dağıtmıştı. Ekipler, vatandaşların sağlığını korumak amacı ile Çarşamba Pazarında faaliyet gösteren esnaflara ve alışveriş yapmak için orada bulunan vatandaşlara da maske ve eldiven dağıttı.

Zabıta ekiplerinin de denetim yapmak amacı ile bulunduğu Çarşamba Pazarında esnaflar ve vatandaşlar hijyen kurallarına uyma ve sosyal mesafeyi korunmak noktasında dikkatli olmaları için uyarıldı.

Aksaray Belediyesi’nin, Korona virüse karşı tedbir amaçlı çok yoğun bir çalışma sergilediğini belirten, Aksaray Manavcılar, Balıkçılar, Tavuk ve Yumurtacılar odası Başkanı Kuddusi Yeşildal, geçtiğimiz günlerde Salı Pazarında maske ve eldiven dağıtıldığı bugün ise Çarşamba Pazarında maske ve eldiven dağıtıldığını belirterek Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve ekibine Pazar esnafına dağıttıkları eldiven ve maske için teşekkür etti.

Tarih: 2020-03-25 14:54:48
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +