AKSARAY BELEDİYESİ “İŞTE BU AKSARAY’DIR” DEDİRTECEK LOGO OLUŞTURMAK İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

 

            Aksaray Belediyesi, kültürel mirası ve değerlerimizi ifade edecek nitelikte bir logo oluşturmak için vatandaşlara çağrıda bulundu.

Aksaray Belediyesinin “İşte Bu Aksaray’dır” diyebileceği bir logo oluşturmak için her türlü görüş ve öneriye açık olduğunu belirten yetkililer yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler

“Bilindiği üzere her ilin kendine özgü değerleri vardır. Anadolu onlarca medeniyet gelip geçmiş ve hepsi kültürel tortu bırakmıştır. Bize miras olarak gelmiş bu zenginlikleri, bir değer olarak kendimize sunmalıyız.

Aksaray Belediyesi olarak kültür mirasımızı, değerlerimizi, köklerimizi ifade edebilecek simgesel olarak zengin anlam içeriğine sahip bir logo geliştirmek istiyoruz. Tasarlanacak logoda yer alacak simge ve izler bir anlam bütünlüğü içerisinde her biri işte “Bu Aksaray’dır” çağrışımını oluşturması gerekmektedir.

Bu logoya değerli halkımızın katkı sunması için; logo ile ilgili görüş ve önerileri Aksaray Belediyesi Kültür müdürlüğü vasıtası ile bizlere ulaştırabilirsiniz. Sunacağınız görüş ve önerileriniz mutlaka dikkate alınacaktır. Önereceğiniz logonun veya logoda simgesel olarak yer alsın dediğiniz şeklin kısaca ifade ettiği anlamı ve felsefeyi de bizlerle paylaşınız. Sizleri  belediye başkanlığı  olarak hep birlikte bizim olan , bizden olan” işte bu Aksaray’ dır” ,dedirtebileceğimiz logoyu oluşturmaya davet ediyoruz.

 

Tarih: 2018-10-26 21:50:43
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +