AKSARAY HEYETİ POLONYA’DA İNCELEME GEZİSİNE KATILDI

POLONYA’DA 20 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI GIDA VE TARIM FUARININ AÇILIŞINI AKSARAY HEYETİ YAPTI

 Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan, Aksaray İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Doğan İpek, Aksaray Ticaret Odasından Kerim Yardımlı ve SÜTAŞ Fabrikasından Sedat Gezen ile Yasin Acuklu’dan oluşan Aksaray heyeti, çeşitli incelemeler bulunmak üzere Polonya’ya gezisine katıldılar.

 İlk gün, Polonya Kujawsko-Pomorskie eyaletinin Vali Yardımcısı Mr.Slawomir Kopysc ofisinde(Valilik Binasında)Polonya Kujawsko-Pomorskie eyaletinin uzmanları tarafından konuları ile ilgili olarak (AB.hibeleri,projeleri,Polonya’nın ekonomik,sosyal,kültürel,tarım,gıda v.b.konularda)bilgilendirme sunumları  yapıldı.

İkinci gün, Polonya Kujawsko-Pomorskie eyaletinde 20.000 kişinin katıldığı Gıda ve Tarım Fuarına katıldık. Burada Fuarın Açış konuşmalarını Polonya Kujawsko-Pomorskie eyaletinin Vali Yardımcısı Mr.Slawomir Kopysc ve Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant  tarafından Gerçekleştirildi.Fuarın açılışından sonra Aksaray ekibi ve Polonya ekibi birlikte Gıda tarım ve makine fuarı tek tek gezildi.Fuarda firma temsilcileri bilgilendirme yaptılar.

Fuar gezisinin ardından Polonyalı Süt Üreticileri ile toplantı yapıldı. Burada Polonyalı Süt Üreticileri ile Aksaray Süt Üreticileri her yönü ile karşılaştırıldı. Süt üretimi, pazarlanması ve işlenmesi konuları her yönüyle Artı ve Eksi Yönleri değerlendirildi.

Öğleden Sonra Polonya Kujawsko-Pomorskie eyaletinin TORUN şehrinin Organize sanayi bölgesi gezilip incelendi. Sanayi sitesi her yönüyle değerlendirildi.

 

 

Tarih: 2018-10-26 21:50:44
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +