AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN 266 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Vali Şeref Ataklı, Jandarma Komutan Vekili Yarbay Hakan Eşitgen, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Acar, Baro Başkanı Levent Bozkurt, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Uçar, dereceye giren öğrencilere diplomalarını ve hediyelerini verdiler.

              Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezuniyet töreni düzenledi. Fakültenin 6 anabilim dalında 266 öğrencisi mezuniyet sevinci yaşadı.

Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen törene Vali Şeref Ataklı, Jandarma Komutan Vekili Yarbay Hakan Eşitgen, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Acar, Baro Başkanı Levent Bozkurt, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Acar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

            Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Süleyman Yılmaz yaptığı konuşmasında Eğitim Fakültesinin 3. Döneminde 6 anabilim dalında toplam 266 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’da konuşmasında Aksaray Üniversitesinin 2006 yılında kurulmuş genç bir üniversite olduğunu söyledi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı ise yaptığı konuşmasında öğrenmenin, eğitimin ana rahminden ölüme kadar devam eden bir süreç olduğunu söyledi.

 Eğitim gördükleri bölümlerden mezun olan gençlerin eğitim sürecinin belli bir periyodunu tamamladıklarını ifade eden Vali Ataklı, ‘’Hayat boyu devam eden öğrenme süreci içinde belli bir periyod bitti. Bundan sonra hem kendileri öğrenmeye devam edecekler hem de öğrendiklerini, bildiklerini bilmeyenlere aktarmaya başlayacaklar. Yani toplumsal bilgilendirme süreçlerine katılarak toplumun eğitim, bilgi seviyesinin yükselmesine katkıda bulunarak, genç nesillerin yetişmesini sağlayacaklar. Öğrencilerimize, bu eğitim süreçlerinde elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Gençlerimizle gurur duyuyoruz’ dedi.

            Konuşmaların ardından dönem birincisi Serpil kaya mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Mezuniyet töreni, dereceye giren öğrencilere Protokol üyeleri tarafından hediyeleri ve diplomalarının verilmesiyle sona erdi.

 

Tarih: 2018-10-26 21:50:44
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +