AKSARAY’DA KAR YAĞIŞI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

 

AKSARAY’DA KAR YAĞIŞI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

 

Aksaray kar yağışının etkisi ile beyaza büründü.

Aksaray'da mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının ardından gelen kar yağışı vatandaşları sevindirdi.

Kar yağışı kent genelinde yaklaşık iki gün boyunca devam etti. Kısa sürede Aksaray beyaza bürünürken vatandaşlar kendilerini sokaklara attı. Çoluk çocuk herkes cadde ve sokaklarda doyasıya karın keyfini çıkardı.

Beyaz örtüsüyle muhteşem manzaralara sahne olan kar yağışı Aksaray’da adeta kartpostallık görüntüler oluştururken, kara hasret vatandaşlar bol bol fotoğraf çekindi.

Aksaray Belediyesi, şehir genelinde etkili olan kar yağışından vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için kar kürüme, tuzlama ve temizleme çalışmalarını aralıksız bir biçimde sürdürdü.

Aksaray Belediyesi ekiplerince vatandaşların yoğun olarak kullandığı ana arterler başta olmak üzere başlatılan çalışma beş farklı bölgede beş farklı ekiple yürütüldü. Yapılan çalışmalarda 4 adet tam donanımlı kar kürüme aracı, 5 adet kar kürüme ve tuzlama aracı, 5 adet Greyder ile anında müdahale edildi.

Aksaray Belediyesine bağlı karla mücadele ekibi daha öncesinden hazırlanan eylem planı içerisinde şehrin farklı noktalarında aynı anda çalışmalarını gerçekleştirdi. Aksaray Belediyesinin yaptığı hummalı çalışma ile şehir içi trafikte herhangi bir aksaklık yaşanmadı.

Yoğun hava muhalefetinin olduğu esnada dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ikramı da Aksaray Belediyesi ekiplerince yapıldı. Ayrıca Aksaray Belediyesinin soğuk havalarda evsizleri misafir etme ve sokak hayvanlarını besleme çalışmaları da sürdürüldü.

 

Tarih: 2021-02-18 11:21:36
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +