ASÜ’DE ŞENLİK BAŞLADI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Geleneksel Bilim, Sanat, Kültür ve Bahar Şenliği başladı. Sabah saat 09.30’da gerçekleştirilen açılış programına il protokolü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikler büyük bir ilgiyle takip edildi.

 Aksaray Üniversitesi’nin Akademik Başarısı Tescillendi -

 ASÜ’lü Akademisyenler Ayçin Öner, Semih Ekercin, Ali Kerim Öner, Hasan Mustan ve Bilal Yurttaş’tan oluşan koro, sanat müziği eserlerinden oluşan mini bir konser verdi ve bu konserin hemen ardından kürsüye gelen Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, şenlik içeriğine ilişkin bir konuşma yaptı. Dekan Yılmaz, “Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da, açılış programında bir selamlama konuşması yaptı. Bu yıl “Bilim, Sanat, Kültür Şenliği” ile “Bahar Şenliği”ni iç içe gerçekleştirdiklerini kaydeden Rektör Acar, “Üniversite olarak bilimsel, sanatsal, kültürel ve edebi faaliyetleri belirli bir denge içerisinde yürütmeye çalışıyoruz” dedi. ASÜ’nün akademik performansına değinen ve bu anlamda elde edilen başarıların tescil edildiğini kaydeden Rektör Acar, “2013 yılı “University Ranking by Academic Performance” (URAP) verilerine göre Aksaray Üniversitesi, Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında 34’üncü sırada. Aynı zamanda ASÜ, “Tıp Fakültesi Olmayan Üniversiteler Arasında” 12’nci, “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Arasında” 2’nci, “2000 Yılından Sonra Kurulan Devlet Üniversiteleri Arasında” ise 1’inci durumda. Bu başarıyı tüm Aksaray’a armağan ediyoruz ve başarıda katkısı olan tüm akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Aksaraylı Gamze Oruç 4 Kez Dünya Birincisi Oldu -

Rektör Acar’ın ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise öğrencilerle iç içe olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve organizasyona emek verenlere teşekkür etti. Başkan Yazgı, yaptığı bu kısa selamlamanın ardından, Microsoft’un düzenlediği tasarım yarışmalarında 4 kez dünya birincisi olan Gamze Oruç’u kürsüye çağırdı. Gamze Oruç’un Aksaraylı olduğunu ve elde ettiği başarının çok önemli olduğunu ifade eden Yazgı, “Böylesi önemli başarılara imza atmış bir kardeşimizi sizlerle tanıştırmak istedim. Bu şenlikteki konuşmamı Gamze Oruç’la paylaşmak çok daha doğru” dedi. Kürsüye gelen Gamze Oruç, katıldığı proje yarışmalarından ve elde ettiği başarılardan söz etti. Kürsüye son gelen isim Vali Şeref Ataklı oldu. Aksaray Üniversitesi’nin hızlı ilerleyen ve başarısı tescillenmiş bir üniversite olduğunu belirten Ataklı, öğrencilerin üniversite zamanlarını iyi değerlendirmesini istedi, şenliklerin düzenlenmesine katkı sağlayanlara da teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından, çeşitli proje yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, protokol mensupları tarafından ödülleri verildi.

Şenlik açılış programı “Geleneksel Bilim Sanat, Kültür ve Bahar Şenliği Sergisinin” açılışı ve ardından serginin gezilmesiyle sürdü. 

Tarih: 2018-10-26 21:50:43
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +