BAŞKAN DİNÇER; ‘’ALT YAPI ŞEHRİN GELECEĞİDİR’’

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ALT YAPI ŞEHRİN GELECEĞİDİR’’

Aksaray Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan yağmur suyu hatlarına ızgaralar yerleştirmeye devam ediyor.

Göreve geldiği günden bu yana şehrin alt yapı sorunlarına kalıcı çözümler üretmek için çalışmalar başlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Belediye ekiplerine olası bir yağışın olması durumunda su birikintilerinden vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için gerekli çalışmanın yapılması talimatını verdi.

Başkan Dinçer’in talimatları doğrultusunda şehrin birçok noktasında yeni yağmur suyu şebeke hattı yapan Belediye ekipleri geçtiğimiz günlerde de Ereğli Kapı Mahallesinde bulunan 1466 numaralı sokaktan geçen yağmur suyu şebeke hattına ızgaralar yerleştirdi. Yerleştirilen ızgaralarla olası bir su taşkınının veya su birikintilerinin oluşmasının önüne geçilmiş oldu.

Vatandaşlara daha nezih ve konforlu ortamlar sunabilmek adına altyapı alanında Aksaray Belediyesi, geçtiğimiz sezonda toplam 100 Bin metre kanalizasyon çalışması yaptı. Yapılan kanalizasyon çalışmalarının bir kısmı Belediye ekiplerince yapılırken bir kısmı ise Aksaray Belediyesi kontrolünde yüklenici firmalar tarafından yapıldı.

Şehir genelinde devam eden altyapı çalışmaları kapsamında vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli bir içme suyu hizmeti sunabilme adına ömrünü tamamlamış sağlıksız asbest borular yerine uzun ömürlü yeni nesil polietilen borularla değiştirildi. 48 mahallede toplam 17 Bin 819 metre asbest boru iptal edilerek yerine polietilen boru döşendi.

Aksaray Belediyesi ekipleri, yağışlar sonrası oluşabilecek su birikintilerinin önüne geçmek ve su baskınlarında vatandaşların etkilenmemesi için bu sezonda 7 Bin 500 Metre uzunluğunda yağmur suyu hattını yaparak su birikintilerinin kolay deşarj edilmesi için imkânı sağladı.

Bölgede bulunan vatandaşlar Mahallelerinde yapılan yağmur suyu şebeke hattı sayesinde yağmur sularının birikmediğini ve herhangi bir olumsuzluk oluşturmadığını belirterek Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür ettiler.

Şehir genelinde yapılan alt yapı yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, alt yapının şehrin geleceği ile ilgili olduğunu belirterek, 50 yıl sonra da kullanılabilecek kalitede alt yapı yatırımlarının Aksaray’a kazandırıldığını ifade etti.

 

Tarih: 2021-02-02 15:32:46
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +