ENGELLİ DERNEKLERİNDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR

 

ENGELLİ DERNEKLERİNDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR

BEYAZAY DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA KAYIHAN ERBAŞ, “HEP DESTEĞİNİZİ GÖRDÜK”

AKSARAY ENGELLİLER DERNEĞİ BEKİR KAYA “BİZ TALEP ETMEDEN SİZ YAPTINIZ”

 

Türkiye Beyazay Derneği Aksaray Şubesi çatısı altında bir araya gelen Beyazay Derneği Aksaray Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, Engelliler Derneği Bekir Kaya, Aksaray Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ramazan Dağ ve dernek yöneticileri Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Türkiye Beyazay Derneği İç Anadolu Bölge Başkanı ve aynı zamanda Beyazay Derneği Aksaray Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, yerel yönetimler olarak kendilerine destek veren Başkan Yazgı’ya teşekkür ederek “Başkanımız 5 yıllık görev süresi boyunca şehrimize çok güzel hizmetleri oldu. En önemlisi de Engelli Koordinasyon Merkezi açarak bizim koordine olmamıza öncülük ettiniz. Hiçbir zaman desteğinizi esirgemediniz. Beyazay Derneği olarak size ve eşinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray Engelliler Derneği Bekir Kaya ise “Siz projelerinizi biz talep etmeden yaptınız. 20 yıllık dernek geçmişimiz var. Sağolsun hiçbir talebimizi de boş çevirmediniz. Allah yolunuzu açık etsin. Rabbim size, devletimize daha güzel hizmetler etmeyi nasip etsin. Biz sizden çok memnunuz. Buarada Aksaray’da engellilerin çok ciddi bir sıkıntısı yok. KPSS kursları düzenliyoruz. Özel çocuklarımızla çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise “Engelli kardeşlerimiz, bizlere emanet ve toplumumuzun ayrılmaz parçası” dedi. Başkan Yazgı, konuşmasının devamında “Bizler görev süremiz boyunca engelli kardeşlerimiz için birçok proje başlattık. Bunlardan biri de Engelli Koordinasyon Merkezi açmak oldu. Burada birçok faaliyet yürütülüyor. Zaman zaman bu merkezimize geliyoruz. Kardeşlerimizin kurslarına katılıyoruz. Onların mutluluklarını görünce ve ailelerin memnuniyetini görünce bizim mutluluğumuza kat kat artıyor.

Engelli kardeşlerimizin ve özel çocuklarımızın duası almak benim en büyük zenginliğim. Aynı zamanda eşimde bu yönde birçok faaliyet yaptı. Biz bu işe gönlümüzü koyduk, yüreğimizi koyduk. Görevi bırakana kadar desteğimiz elbette sürecek. Allah bir kapıyı kapatır, başka bir kapıyız açar. Yeter ki biz insanlarımızın gönlünde olalım” diyerek kendisine teşekkür eden dernek başkalarına teşekkür etti.

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +