HAMİDİYE KIRIMLI, HAMİDİYE BAHÇESARAY, YAVUZ SULTAN SELİM MAHALLERİNİN VE YENİ SANAYİ BÖLGESİNİN KANALİZASYON İHTİYACI KARŞILANIYOR

 

HAMİDİYE KIRIMLI, HAMİDİYE BAHÇESARAY, YAVUZ SULTAN SELİM MAHALLERİNİN VE YENİ SANAYİ BÖLGESİNİN KANALİZASYON İHTİYACI KARŞILANIYOR

AKSARAY BELEDİYESİNDEN ALT YAPIYA 43 MİLYONLUK YATIRIM DAHA

 

Aksaray Belediyesi, Hamidiye Kırımlı, Hamidiye Bahçesaray, Yavuz Sultan Selim Mahalleri ve Yeni Sanayi bölgesinin kanalizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla harekete geçti.

Geçtiğimiz hafta yüklenici firma ve İller bankası arasında imzalanan sözleşme ile 15 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak fiilen işe başlandı. Toplam proje süresinin 700 gün olduğu projenin maliyeti 43.000.000 Türk Lirası değerinde.

Proje kapsamında yaklaşık 58 km kanalizasyon, 7 km terfi olmak üzere toplam 65 km hat yapılacak. Ayrıca 4 adet betonarme ve 5 adet paket olmak üzere toplamda 9 adet terfi merkezi de proje kapsamında yapılacak.

Projenin tamamlanması ile Aksaray Belediye sınırları içinde kanalizasyon ihtiyacı olan mahalle kalmayacak.  Yaklaşık 1000 hanenin yanı sıra Aksaray-Adana yolu üzerinde bulunan tesisler ve ticarethaneler ile birlikte yapımı devam eden Yeni Sanayi bölgesinin de kanalizasyon ihtiyacı bu proje ile giderilecek. 

Mahallelerde yaşayan vatandaşlar eksik olan alt yapılarının Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı döneminde giderildiğini söylediler ve yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +