İİF BİNASININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) Binası’nın temeli, yoğun katılım ve dualar eşliğinde atıldı. Bina, hayırsever işadamı Yalçın Kulak’ın destekleriyle yapılıyor ve iki yıl gibi bir zamanda bitirilmesi hedefleniyor.

Temel atma töreninde konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Fakülte binasının yapımını üstelenen hayırsever işadamı Yalçın Kulak’a teşekkür etti. Yalçın Kulak’la tanışmalarına vesile olan ve bina yapım sürecini yakından takip eden hayırsever işadamı Tuncer Güney’e de teşekkür ettiğini kaydeden Rektör Acar, “Kaba inşaatın bitiminden sonra, binamızda eğitim hizmetinin bir an evvel verilebilir hale gelmesi için yine hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz” dedi. Vali Şeref Ataklı da, hayırseverlere teşekkür ederek, “Üniversitemiz giderek büyüyor, yeni fakülteler kuruluyor, yeni binalara ihtiyaç oluyor. Devlet imkânlarıyla tüm bu çalışmaların bir bölümü gerçekleştiriliyor. İşlerin daha hızlı ilerlemesi için vatandaşlarımızın katkıları da son derece önemli. Hayırsever vatandaşlarımız şehir-üniversite kaynaşmasına da önemli bir katkı sunmuş oluyorlar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İİF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol dua etti ve kurban kesimi gerçekleştirildi. Hemen ardından heyet, butona basarak temele ilk harcı döktü.

Tarih: 2018-10-26 21:50:43
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +