MİLLETVEKİLİ İLKNUR İNCEÖZ VE BAŞKAN YAZGI, İÇME SUYU İSALE HATTINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

MİLLETVEKİLİ İLKNUR İNCEÖZ VE BAŞKAN YAZGI, İÇME SUYU İSALE HATTINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

MİLLETVEKİLİ İNCEÖZ, “BELEDİYEMİZ HER ALANDA ÇALIŞIYOR”

 

Aksaray’ın 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak içme suyu projesinin isale hattında çelik hat bağlantı çalışmaları sürüyor. Şehrin uzun yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorunu yakın zaman içerisinde çözüme kavuşuyor.

Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti teşkilatı, Kurtuluş Caddesi üzerinde süren isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Bağlıköy arıtma tesisi, Akhisar depo, mevcut şehrimizdeki depolar ve yeni yapılan laleli deposunu birbirine bağlayacak olan isale hattının yüzde 95’lik kısmı tamamlandığını ve çelik hat bağlantısının titizlikle yürütüldüğünü kaydetti. Aksaray’da içme suyu temini noktasında her alanda çalışmaların yapıldığını ve sona gelindiğini vurgulayan Başkan Yazgı “Yılsonu itibari ile arıtma tesisindeki tüm işler bitirilecek ve tesis tam anlamıyla hazır hale gelecek. Kalite standartları çok yüksek olan tesisten çıkan kaliteli suyu, halkımız evindeki musluktan rahatça içebilecek” dedi.

Aksaray tarihinin en önemli projelerinden biri olan içme suyu projesiyle ilgili olarak değerlendirmede bulunan Milletvekili İlknur İnceöz, “Büyük emek harcanarak hazırlanan içme suyu projemiz gördüğümüz kadarıyla bitmek üzere. Projemiz şimdiden Aksaray’ımıza hayırlı olsun. Bu proje ile halkımız temiz ve kaliteli içme suyuna kavuşmuş olacak. Her projede olduğu gibi bu projede de Belediyemizin çalışması her yönüyle sürüyor. Bir taraftan Bağlıköy’de ki çalışmayla bağlantılı olarak, kurtuluş caddesinde çelik bağlantı hattı ve depo yapımı ile terfi merkez yapımı eş zamanlı sürüyor. Bütün hatlarıyla düşünürsek belediyemizin yürüttüğü ve takip ettiği işleri takdir ediyorum” dedi.    

Milletvekili İlknur İnceöz ve Başkan Yazgı, yapımı tamamlanan 5000 m3’lük laleli su deposunu incelemelerini sürdürdü.

Başkan Yazgı, içme suyu projesinin hızlandırmak amacıyla Belediye tarafından yapılan Filtre Binası, Terfi Merkezi, Trafo Merkezi, Taşınabilir Depo yapım işinin bu ay içinde tamamlanacağını kaydetti.

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +