Mühendislik Fakültesinden 485 Öğrenci Mezun Oldu

BAŞKAN YAZGI: MÜHENDİS OLMAK AYRICALIKTIR 

                         Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 485 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı. Üniversitenin merkezi konferans merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine katılan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, mühendis olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyip bu ayrıcalığın ise olaylara mühendis gözüyle bakabilmekten geçtiğini ifade etti.

                         Aksaray Üniversitesinde son sınıf öğrencileri mezuniyet sevinci yaşarken Mühendislik Fakültesi bölümünden 485 öğrenci daha mezun oldu. Üniversite Merkezi salonda düzenlenen mezuniyet törenine Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Rektör Prof.Dr. Mustafa Acar, öğretim görevlileri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci ailesi katıldı.

                         Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Kadir Yıldız, mezun olan öğrencilerini kutlarken Rektör Prof.Dr. Mustafa Acar, hayatta bazı şeyler ertelemez olduğundan bahsedip mezuniyet sonrasında gerçek hayatın başladığına değindi.

                         Türkiye’nin dört bir yanından tören için Aksaray’a gelen öğrenci ailelerine ‘Hoş Geldiniz’ diyen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kendisinin de bir mühendis olduğunu hatırlatıp mühendis olmanın bir ayrıcalıklarından bahsetti. Başkan Yazgı, “Bugün burada mezun olmanın heyecanını yaşayan kardeşlerimle aynı mesleği paylaşıyoruz. Çünkü ben inşaat mühendisiyim. Mezun olan Mühendis kardeşlerimi kutluyor, hayatlarında başarılar diliyorum. Şunu söylemeliyim ki belediye başkanı olunca bunun farkına daha iyi vardım. Bir mühendis her şeyden önce dünyaya çok daha farklı bakabiliyor. Baktığı şeyi daha farklı açılardan değerlendirebiliyor. Elindeki verileri ve imkânları okul sıralarından aldığı bilgi ve tecrübeyle şekillendiriyor. Yani bir nevi şehri yeniden inşa ediyor şehri yeniden şekillendiriyor. Mezun olan kardeşlerimden şunu da özellikle istiyorum. Bizler yeni bir dönemin içerisindeyiz. Medeniyeti yeniden ihya etme inşa etme dönemindeyiz. Bizler bu medeniyeti tekrar ayağa kaldırabilmek için geçmişimizde kalmış değerlerimizi unutmamalıyız. Geçmiş medeniyetimizden aldığımız bilgi ve becerileri bu döneme uyarlamalıyız. Mezun olan öğrencileri kutluyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

                         Mühendislik Fakültesinde not ortalamasına göre bu yıl derece yapan öğrencileri kutlayan Başkan Haluk Şahin Yazgı, öğrencileri tebrik edip hediyelerini verdi. Akademisyenlerin, tüm öğrencilere mezuniyet belgelerini vermesinin ardından tören tamamlandı. 

 

 

                       

 

Tarih: 2018-10-26 21:50:45
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +