NACİ ABAY İLKOKULUNDA KARNE DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ ÖĞRENCİLERE KARNELERİNİ VALİ ATAKLI VE BAŞKAN YAZGI TAKDİM ETTİ

Aksaray Valisi Şeref Ataklı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verirken hem tebrik ettiler hem de tatillerini iyi değerlendirmeleri konusunda tavsiyede bulundular.

   Tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 83 bin 34 öğrenci karnelerini alarak tatile girmenin sevincini yaşadı.

            Aksaray’da İl genelindeki okullarda 5 bin 342 okul öncesi (anaokulu), 31 bin 998 ilkokul, 26 bin 540 ortaokul ve 19 bin 164 lise öğrencisi karne aldı.

            Karne dağıtım münasebetiyle Naci Abay İlkokulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
         Aksaray Valisi Şeref Ataklı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı öğrencilere karnelerini ve hediyelerini verirken hem tebrik ettiler hem de tatillerini iyi değerlendirmeleri konusunda tavsiyede bulundular.

           Protokol üyeleri, öğrencilerden Yaz tatillerini iyi değerlendirmelerini ve yapacakları sosyal faaliyetlerin içinde de mutlaka bolca kitap okumalarını istediler.

 

Tarih: 2018-10-26 21:50:44
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +