PARK VE YEŞİL ALANLAR PIRIL PIRILPARK VE YEŞİL ALANLAR PIRIL PIRIL

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde yeşil alanlarda ve parklarda, çim biçme, yabani ot temizliği, park bakım ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.

Aksaray il sınırları içerisinde yer alan dinleme alanı, park, bahçe gibi yeşil alanlarda modern ve gelişen şehircilik anlayışına uygun düzenlemeler yapan Aksaray Belediyesi, sık periyotlarla yeşil alanların bakım ve peyzaj çalışmasını gerçekleştiriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, park bahçe ve refüjlerde yabani otları temizlerken bakımsız ve hoş görüntü sergilemeyen noktalarda çimlendirme çalışması gerçekleştiriyor.

Belediye ekipleri, şehir genelinde park bahçe ve yeşil alanların düzenli olarak bakımını yaparken bir başka görevli ekip ise parklarda deforme olmuş oyun gruplarını yenileriyle değiştiriyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, amaçlarının halkın ortak kullanımına açık tüm alanları temiz, sağlıklı ve bakımlı hale getirmek olduğunu belirtti. Başkan Dinçer, açıklamasının devamında “Vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha temiz yaşam alanları sunmak amacıyla yeşil alanlarda temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapılan çalışmalarımız aralıksız sürüyor”  dedi.

 

Tarih: 2020-06-27 13:58:46
Belediye Başkanı
Dr. Evren Dinçer
  • +