PROTOKOL VE GAZETECİLER ARASINDAKİ DOSTLUK MAÇI DOSTÇA BİTTİ 4-4

Aksaray protokolü ile Gazeteciler dostluk maçında karşı karşıya geldi. Aksaray’da gazetecilik görevini yürüten medya mensupları Aksaray Belediyesine ait Nakkaş mahallesinde bulunan spor tesislerinde karşı karşıya geldi.

Aksaray valisi Şeref Ataklı, Garnizon Komutanı Levent Ölmez,  İGM Başkanı Mehmet Tüzün, Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Baydar, Mustafa Karahancı, Refik Gündoğar, Güven Kemerkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Belediye Meclis Üyesi Veli Özkaraca, Belediye spor Kulüp Başkanı Murat Koç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’dan oluşan protokol takımı  ile

Basın mensuplarından oluşan Basın Spor takımı ile yeşil sahada mücadele etti.

 Aksaray belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı aynı gün Ankara’daki yoğun işleri nedeni ile gazeteciler ile oynanan dostluk maçında yer alamazken yerine vekâleten belediye başkan yardımcıları dostluk maçında forma giydi.

Karşılaşmaya ilgi oldukça büyüktü. Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı ve çok sayıda Ak Partili yöneticiler ve sporseverler karşılaşmayı tribünden izledi.   Şehrin protokolü ile gazeteciler arasında oynanan karşılaşmada bölgesel hakem Volkan Okur düdük çaldı.

Karşılaşmanın başlaması ile her iki takım oyuncuları kıran kırana mücadele etti. Karşılaşmada gazeteciler ilk devre 3-2 galip tamamladı. İkinci devre protokol takımı toparlandı. Skoru dengelemek için mücadele etti. Ancak gazeteciler ikinci devre bulduğu gole 2 farklı üstünlüğü yakaladı.  Karşılaşmada vali Şeref Ataklı idaresindeki Protokol takımı peş peşe ataklar geliştirdi. Protokol takımı büyük bir baskı kurdu önce maçta farkı 1’e indirdi. 4-3 ardından maçta son sözü vali Şeref Ataklı söyledi. Karşılaşmanın skorunu vali Ataklı attığı golle belirlerken takımına da beraberlik sayısını getirdi. 4-4 

Şehrin protokolü ve Gazeteciler arasında oynanan dostluk maçında maçın skoru da dostça  

4-4 bitti. Maç sonunda ise güzel görüntüler yaşandı. Maçın kritik pozisyonları tartışıldı.   şehrin idarecileri ile Gazeteciler arasında oynan dostluk karşılaşması her iki tarafın kaynaşması ve diyalogların daha iyi olması yönünde güzel bir aktivite olduğu fikri ortaya çıktı.    

Tarih: 2018-10-26 21:50:45
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +