UMUM SERVİSÇİLER MİNİBÜSÇÜLER ODASI BAŞKANI VEYSEL ÖZTÜRK; “TOPLU TAŞIMADA ŞEHRİMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU”

 

UMUM SERVİSÇİLER MİNİBÜSÇÜLER ODASI BAŞKANI VEYSEL ÖZTÜRK; “TOPLU TAŞIMADA ŞEHRİMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU”

“HALUK BAŞKAN DAİMA ESNAFIN YANINDA OLDU”

 

Aksaray Minibüsçüler Halk Otobüsçüler ve Umum Servisçiler Esnaf Oda Başkanı Veysel Öztürk ve yönetimi Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti.

Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, toplu taşıma yaşanan değişimi hatırlattı ve “Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’nın göreve gelmesiyle birlikte şehirde 147 toplu taşıma aracı yenilendi” dedi.

Minibüsçü esnafının durumdan memnuniyet duyduğunu aktaran Oda Başkanı Veysel Öztürk “Toplu taşımada şehrimiz Türkiye’ye örnek oldu. Çünkü ülkemizde bu denli büyük ve kapsamlı çalışma daha önce yapılmamıştı. Haluk Başkanımızın bu konuda emeğini hiçbir zaman esirgemedi. Kendisi ilk olarak firma ile görüştü ve araçlarda indirim yapılmasına öncülük etti. Bununla kalmadı tabi bankalarla ile görüşüp minibüsçü esnafının en zor zamanında yardımcısı oldu. Zaten kendisi bir esnaf çocuğu olduğu için her zaman esnafımızın yanında yer aldı.

Netice olarak şehrimizde toplu taşıma yapan 147 aracımız aynı anda yenilendi. Minibüsçü esnafımız araçlarını oldukça makul fiyatlara aldı. Hatta bazı iller aldığımız fiyatlara inanamadı. ‘Bu fiyatlara bu aracını alamazsınız’ bile dediler. Ben Haluk Başkanımıza şehrimize yaptığı hizmetlerden dolayı ve toplu taşıma araçlarının yenilenmesine öncülük ettiği için tüm minibüsçü esnafı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yazgı, bir şehirde toplu ulaşımın huzurlu ve güvenli olmasının yanında vatandaşa kaliteli bir hizmetin sunulması için uzun bir uğraş verdiğini açıkladı. İlk olarak araçların yenilmesi ile başlayan sürecin, durak yenileme, güzergâh ve ring saatlerinin yeniden düzenlenmesiyle sürdüğünü aktardı. 

Bir şehrin gelişmişliği yansıtan hizmetlerinden birinin toplu araçları olduğunun altını çizen Başkan Yazgı, “Aldığımız araçlarda yolcuların güvenliği ve konforu bizim birinci önceliğimizdi. Tabi bunu yaparken hem toplu taşıma aracını kullanan vatandaşımız hemde esnafımızın memnun olması gerekiyordu. Bunu başardığımızı düşünüyorum.

Toplu taşıma araçlarımız, kabin içi kamera sistemiyle saniye saniye izlenebiliyor ve güvenliği tehdit eden tüm unsurlar net şekilde görülebiliyor. Ayrıca araçlarımızdaki en önemli yenilik engelli 

Belediye Başkanı
Haluk Şahin Yazgı
  • +