YARALI KEDİYE BELEDİYE ŞEFKAT ELİ UZATTI

 

YARALI KEDİYE BELEDİYE ŞEFKAT ELİ UZATTI

BAŞKAN DİNÇER; ‘’MERHAMET ETMEYENE MERHAMET EDİLMEZ ‘’

Aksaray Belediyesi yaralı sokak kedisine şefkat eli uzattı.

Aksaray Belediyesi, vatandaşların ihbarı üzerine sebebi belirsiz olarak yaralanmış yavru bir kediye sahip çıkarak hayvan barınağında bakım ve tedavisini başlattı.

Aksaray Belediyesi çağrı merkezi üzerinden gelen talepler doğrultusunda harekete geçen Belediye ekipleri, Aksaray Merkezde bir mahallede ön ayaklarından yaralanmış yavru kediye ulaştı.

Aksaray Belediyesine bağlı itfaiye müdürlüğü ekipleri yaralı kediyi Hayvan Rehabilitasyon Merkezine getirerek veteriner hekimlere teslim etti. Veteriner hekimler, Hayvan Rehabilitasyon Merkezine getirilen yaralı kedinin tedavisine başladı. Yaralı kediye tedavisinin ardından yiyecek ve mama verildi.

Aksaray Belediyesine ait hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezinde her yıl binlerce sokak hayvanının bakım ve tedavi işlemleri yapılıyor. Uzman ekiplerce tedavi ve bakımı yapıldıktan sonra kısırlaştırılan ve küpeleme yapılan hayvanlar, sahiplenilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştiriyor.

Aksaray Belediyesi modern ve hijyenik hayvan barınağında sokak hayvanlarına sıcak bir ortam da yaşama imkânı sunuyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına karşı vatandaşları bilinçli olmaya davet etti. Vatandaşların bu tür durumlarla karşılaşmaları halinde belediye çağrı merkezine ihbarlarda bulunmalarını istedi. Başkan Dinçer yaralı sokak kedisine başlatılan tedavi ile ilgi yaptığı açıklamada merhamet etmeyene merhamet edilmez diyerek vatandaşları duyarlı olmaya davetti.

Tarih: 2021-01-21 14:17:01
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +