YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKAN YAZGI “İNŞALLAH AKSARAY’IMIZA HEP BİRLİKTE GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ”

 

Aksaray Belediyesi Haluk Şahin Yazgı Başkanlığında ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Meclis Salonunda yapılan yeni dönemin ilk meclis toplantısına Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak partili ve MHP’li belediye meclis üyelerinin tamamı katıldı.

Meclis Başkanı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı açılış konuşmasında Nisan ayı ilk meclis toplantısına hepiniz hoş geldiniz inşallah hem bugün hem bundan sonra alacağımız meclis kararlarımızın hem Aksaray’ımıza hem de bizlere hayırlı olması dileği toplantımızı gerçekleştiriyoruz. İnşallah hep birlikte Aksaray’ımıza ve halkımıza güzel hizmetler yapacağız

Bu arada hem MHP grubunda bulunan değerli meclis üyelerimize hem de Ak Parti grubunda bulunan değerli meclis üyelerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum”.

 Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ının konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu meclis üyeleri kendilerini tanıttılar.

Daha sonra Belediye Meclis 1. Başkan Vekilliği ve Komisyon üyeliği seçimlerine geçildi. Meclis 1. Başkan Vekilliğine Süleyman Canbulut ve Hami Kuzucu seçilirken diğer üyelikler şu şekilde gerçekleşti. Meclis Kâtipliğine; Hümeyra Aksoy Gür, Mustafa Aspar Encümen Üyeliğine: Hami Kuzucu, Cüneyt Avan, Olcay Kızılgüneş. Bütçe Kesin Hesap Komisyonuna; Süleyman Canbulut, Durmuş Sönmez, Fazilet Daysal, Ömer Coşkuner, Evren Erkan. İmar Tadilat Komisyonuna; Malik Ekinci, Hakan Bilgiç, Hediye Pak, Yunus Emre Aydın, Sefer Alkan. Kira Tespit Komisyonuna; Hacı Köksal, Mustafa Alakuş, İbrahim Aktaş, Nurettin Yar ve Hasan Hüseyin Ünver seçildi.  

Tarih: 2018-10-26 21:50:43
Belediye Başkanı
Evren Dinçer
  • +