Haber

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ HIFSI PEKER VE MECLİS ÜYELERİNDEN DOLU MAĞDURU FABRİKALARA “GEÇMİŞ OLSUN” ZİYARETİ

 

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ HIFSI PEKER VE MECLİS ÜYELERİNDEN DOLU MAĞDURU FABRİKALARA “GEÇMİŞ OLSUN” ZİYARETİ

 

Son günlerde Aksaray’da meydana gelen dolu yağışları tarımı olduğu kadar sanayi sektörünü de olumsuz etkiledi.

Geçtiğimiz günlerde Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde meydana gelen dolu yağışı sonucu ekonomiye katkı sağlayan birçok fabrika zarar görmüş ve üretimlerini durdurmak zorunda kalmıştı.

Aksaray Beledie Başkan Vekili Hıfsı Peker ve beraberindeki belediye meclis üyeleri, Organize Sanayi Bölgesine giderek dolu yağışından etkilenen fabrikaları ziyaret edip, fabrika sahiplerine ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 Başkan Vekili Hıfsı Peker ve meclis üyeleri Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren aşırı yağmur ve dolu yağışından zarar gören M&K Hoparlör San.ltd.şti, Magna Otomotiv San. ve Tic. A.Ş, Beyhan – Özay Halı Mobilya Fabrikası ve Orsan A.Ş firmalarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Başkan Vekili Peker, “ Şehrimizde meydana gelen aşırı yağmur ve dolu yağışından dolayı Organize Sanayi bölgemizde faaliyet gösteren bazı fabrikalarımız zarar görmüş ve etkilenmiştir. Öncelikle fabrika yetkililerimize ve çalışanlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Allah beterinden korusun diyoruz.

Bu üzücü afet olayının meydana gelmesinden hemen sonra belediye ekiplerimiz seferber edilerek  su baskını olan fabrikalarda  tahliye işlemi yapmıştır. Bu tür doğa olaylarının bir daha yaşanmaması temennisi ile OSB’deki tüm yatırımcılarımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz” şeklinde konuştu.