Haber

AKSARAY BELEDİYESİ CENAZE HİZMETLERİNDEN ARTIK HİÇBİR ÜCRET ALMAYACAK

 

AKSARAY BELEDİYESİ CENAZE HİZMETLERİNDEN ARTIK HİÇBİR ÜCRET ALMAYACAK

 

Aksaray Belediyesi cenaze hizmetleri kapsamında aldığı kararla anlamlı bir hizmete imza attı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatlarıyla Mezarlıklar Müdürlüğü’nün temmuz ayı meclis toplantısında sunduğu cenaze hizmetlerinin tamamen ücretsiz olması teklifi belediye meclisince kabul edildi.

Bu karar ile şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza cenaze defin işlemleri esnasında gerekli olan kefen bezi, el sabunu, çörek otu, gül suyu, 1 çift eldiven, peştamal, pamuk, sünger, kafurun otu ve 1 adet havlu Aksaray Belediyesince cenaze yakınlarına ücretsiz olarak sunulacaktır. Cenaze yakınlarının Mezarlıklar Müdürlüğüne 188 nolu telefondan ulaşması bulunması yeterli olacak.

Ayrıca Aksaray Belediyesi, Türkiye’nin her yerine ücretsiz olarak cenaze nakil hizmeti veriyor. Cenaze yakınlarından makbuz karşılığı alınan 120 TL’lik cenaze defin ücreti de artık alınmayacak.

Aksaray Belediyesi vatandaşların hizmetine sunduğu taziye çadırlarında belediye tarafından semaver, çay, şeker, lokum, gül suyu, peçete ve bardağın olduğu taziye paketi de ücretsiz olarak verilecek.

Bu anlamlı hizmetten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve Aksaray Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyorlar.