Haber

AKSARAY’ DA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

AKSARAY’ DA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

 

Aksaray Belediyesi, yaz aylarında artış gösteren ve halk sağlığını önemli ölçüde etkileyen sinek, sivrisinek ve karasinek gibi haşerelere yönelik ve yeşil alanlarda ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Halk sağlığını korumak ve zararlı haşerelerin önüne geçmek amacıyla ilaçlama çalışmalarını 5 araç ile 48 mahallede belirlenen tüm noktalarda gerçekleştiren Aksaray Belediyesi, ilaçlama uygulamasını Veteriner İşleri Müdürlüğü kontrolünde yürütüyor. İnsan ve çevre sağlığı göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar kapsamında karasinek, sivrisineğe karşı; hava şartlarına bağlı olarak Aksaray’ın tamamında mücadele devam edecek.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların talepleri doğrultusunda rutin uygulamalarında kapsamı daha da genişlettiklerini vurgulayarak, “Havaların ısınması ile birlikte başlattığımız ilaçlama çalışmalarına devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin sağlığına tehdit unsuru olan, ciddi sorun teşkil edebilecek her duruma karşı etkin bir çalışma yürütüyoruz. Tedbiri elden bırakmadan çalışmalarımız ekibimizle 48 mahallemizin tamamında devam edecek” dedi.