Haber

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER “TÜM HALKIMIZIN VE İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN”

 

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER  “TÜM HALKIMIZIN VE İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN”

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, toplum olarak bir bayrama daha kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Aksaray halkının ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramının mübarek olmasını temenni etti.

Başkan Dinçer “Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Bizde bu günleri fırsat bilerek birbirimizle barışmalı, birbirimizle kucaklaşmalı ve birbirimizle yardımlaşmalıyız.

Kurban, bir teslimiyetin simgesi olup; inancımız gereği kesilen kurbanlarla yaratanımıza bağlılık ve teslimiyetimizi göstereceğiz. Bu Kurban Bayramında kutsal topraklarda bulunan ve Hac vazifesini yerine getirmeye hazırlanan tüm Hacılarımızın ibadetlerinin ve dualarının kabul olmasını diliyorum.

Ayrıca eşsiz fedakârlık sergileyerek bizlere bu vatanı emanet bırakan aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Bu vesile ile tüm Aksaraylı hemşerilerimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın vatanımıza, milletimize ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi..