Haber

BAŞKAN DİNÇER, ANNELER GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

BAŞKAN DİNÇER, ANNELER GÜNÜ DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI

 

BAŞKAN DİNÇER; “HAKLARINI HİÇBİR ZAMAN ÖDEYEMEYİZ”

 

 “ANNELERİMİZ, GELECEĞİ İNŞA EDİYOR”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanan Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajında; “Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğuna inanan bizler için, annelerimiz baş tacıdır.” ifadeleriyle annelere olan sevgi, saygının bir güne sığdırılamayacağını vurguladı.

 

Başkan Dinçer, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; “Millet olarak annelerimize verdiğimiz değer, geçmişten bugüne kadar değişmemiştir. İnancımızda, Peygamber Efendimiz (sav) “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözleriyle medeniyetimizin annelere verdiği değerin en güzel şekilde dile getirilmiştir.  

 

Annelerimiz; kimi zaman arkadaş, kimi zaman sırdaş olup şefkatiyle yaşamımızı şekillendiren ve karşılıksız sevginin en güzel örneklerinden biridir. Dünyaya gözümüzü açtığımız andan itibaren mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız limandır.

 

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu üstlenen, geleceğimizi emanet ettiğimiz, fedakârlığın ve sınırsız sevginin timsali ilk öğretmenimiz, annelerimizin, gününü tebrik ediyorum. Başta aziz şehitlerimizin muhterem anneleri, eşleri ve kardeşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum. Ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum."