Haber

ORGANİZE SANAYİ YOLUNDA GENİŞLETME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ORGANİZE SANAYİ YOLUNDA GENİŞLETME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’OSB YOLU GENİŞ, GÜVENLİ VE MODERN HALE GELECEK’’

 

Aksaray Belediyesi şehrin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamak için ulaşım ağlarını genişletiyor.

 

Vatandaşlara güvenli ve rahat ulaşım imkanları sunmak için çeşitli çalışmalar yapan Aksaray Belediyesi, yoğun olarak kullanılan Organize Sanayi Bölgesi yolunu genişletiyor. Mevcutta 4.5 kilometre ve 16 metre genişliğinde bulunan OSB yolu 50 metreye genişletiliyor. Organize Sanayi Bölgesi yolunda yapılan genişletme çalışmaları ile yolun 4 gidiş 4 geliş şeklinde hizmete sunulması hedefleniyor. Ayrıca yeni yapılacak orta refüjler, kaldırımlar ve bisiklet yolları ile sürücülere, yayalara ve bisiklet kullanıcılarına kolay bir ulaşım imkânı sunulacak.

 

Aksaray Belediyesinin şehir genelindeki yol yapım çalışmalarında olduğu gibi OSB yolunda da yaptığı yol yapım planı sayesinde çalışmalar esnasında trafikte hiçbir aksama yaşanmayacak. Yol genişletme, kaldırım yapımı, orta refüj yapımı ve bisiklet yolları yapımı gibi işlemlerin tamamlanmasının ardından Organize Sanayi Bölgesine ulaşım imkânı kolaylaştırılmış olunacak.

 

Organize Sanayi Bölgesinde genişletilmeye başlanılan yollar ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada Organize Sanayi Bölgesinin hızla büyüdüğünü, mevcut yolun ilerleyen süreçte yetersiz kalacağını ve bu sebeple genişletilmesinin bir gereklilik olduğunu ifade etti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şehrin her noktasında yapımına devam edilen yollar hakkında bilgi verdi. Başkan Dinçer, Genişletme çalışmaları tamamlandığında OSB yolunun 4 gidiş 4 geliş şeklinde kullanılabileceğini ve yeni kaldırımlar orta refüjlerin ve bisiklet yollarının da hizmete sunulacağını duyurdu.