Haber

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİ YAZ AYLARINDA KADINLAR VE ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİM ÜSSÜ HALİNE GELDİ

 

 

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİ YAZ AYLARINDA KADINLAR VE ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİM ÜSSÜ HALİNE GELDİ

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÇOCUKLARIMIZIN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERLE YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

 

KURSİYERLER; ‘’BAŞKANIMIZA BU İMKANI TANIDIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’

 

 

 

Aksaray Belediyesine ait AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde kadınlar mesleki eğitim alırken çocuklara da çeşitli etkinliklerle birlikte değerler eğitimi ve Kur-an eğitimleri veriliyor.

 

Kadınların sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak amacı ile birbirinden farklı kurslar etkinlikler ve eğitimler düzenleyen Aksaray Belediyesi eğitim ve kültürel faaliyetlerine devam ediyor.

 

AKMEK ve Kadın Aktivite merkezlerinde kadınlara mesleki eğitimler vermenin yanı sıra çocuklar içinde değerler eğitimi ve Kur-an’ı Kerim eğitimleri veriliyor. Kadınlar verilen eğitimlerle kadınlar yeteneklerinin farkına varıyorlar.

 

Mesleki eğitimleri tamamlayan kadınlara sertifikalar verilerek meslek edinmeleri sağlanıyor. Ayrıca kursları tamamlayan kadınlar kendi işleri kuruyorlar. Aksaray Belediyesi’nin bu projesinden faydalanan kadınlar elde ettikleri gelir ile aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar.

 

Toplumun her kesiminden vatandaşa hitap eden insan odaklı projeleri hayata geçiren Aksaray Belediyesi kadınlara ve çocuklara yönelik düzenlediği eğitimler ve etkinliklerle takdir topluyor. Eğitimlerden faydalanan kursiyerler kendilerinin meslek öğrenirken çocuklarının da milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştiklerini belirttiler. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ettiler.