Haber

TARIM VE DOĞA GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ ÇOCUKLAR MERAKLI GÖZLERLE TAKİP ETTİ

TARIM VE DOĞA GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ ÇOCUKLAR MERAKLI GÖZLERLE TAKİP ETTİ

 

 

Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi ve Tarım İl Müdürlüğü iş birliğinde çocuklar için tarım ve doğa günü etkinliği düzenlendi. Aksaray Bilim Merkezi tarafından düzenlenen Bilim Kampında bilimle teknoloji ile iç içe bir hafta geçiren 28 çocuk bugün tarımda ve doğada kullanılan bilimsel etkinlikleri incelediler.

 

Bilim merkezinde son teknolojik donanımlarla dizayn edilen atölyelerde bilim, teknoloji ve sanat etkinliklerinde kendilerini geliştiren çocuklar tarımsal üretim süreçlerini de tarım ve doğa günü etkinliğinde öğrendiler.

 

Aksaray Bilim Merkezi bahçesinde kurulan serada ve tarım İl Müdürlüğüne ait serada incelemelerde bulunan çocuklar, bitkilerin tohumdan sofralara gelinceye kadarki aşamalarını yaparak yaşayarak öğrenme şansı elde ettiler. Atölyelerde ve bilim merkezlerinde teorik olarak öğrendikleri birçok bilimsel bilgiyi seralarda bitkilerin üzerinde uygulayan çocuklar eğlenirken öğrendi.

 

Tarım ve Doğa Günü Etkinliğine katılan çocuklar doğanın ve tarımsal üretimin son derece ilgi çekici şartlar altında yapıldığını belirtti. Çocuklar kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya ve Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.