Haber

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, KIRGIZİSTANLI BELEDİYE BAŞKANI VE İŞ ADAMLARINI AKSARAY’DA AĞIRLADI

 

BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER, KIRGIZİSTANLI BELEDİYE BAŞKANI VE İŞ ADAMLARINI AKSARAY’DA AĞIRLADI

 

BAŞKAN DİNÇER, “BİZ HER KONUDA İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehircilik alanında yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere Aksaray’a gelen Kırgız Cumhuriyeti Işık Göl ili Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev ve beraberinde Kırgız iş adamlarından oluşan heyeti şehirde ağırladı.  

 

Kırgız Cumhuriyeti Işık Göl ili Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev, Belediye yetkilileri ve beraberinde Kırgız iş adamlarından oluşan heyet; Belediye hizmetlerinin sunumunda, çevre ve şehircilik uygulamalarında, belediyenin altyapı, üstyapı, sosyal, kültürel yatırımları ve projelerin planlanma, uygulama aşamalarını görmek ve iki ülke arasında ticari, kültürel ve sosyal ilişkilerin güçlendirilmesini sağlamak için Aksaray’a geldiler.

 

Kırgız Cumhuriyetinden gelen misafir heyeti Belediye Başkanlık makamında ağırlayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Kırgız dostlarımızı şehrimizde görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” diyerek belediye çalışmaları, yatırım ve projeler hakkında heyete bilgi verdi.

 

Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’ın Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu ve birçok medeniyetin izlerini taşıdığını söyleyerek şehirde sosyalden kültüre, altyapı-üstyapıdan şehircilik alanına kadar, toplumun ihtiyaç ve beklentilerine göre yatırım ve hizmet sunumu yapıldığını aktardı.

 

Aksaray Belediyesi’nin akıllı şehirler uygulamasından bahseden Başkan Dinçer, “Şehrimizde mevcut kaynakları verimli kullanarak, halkımıza en iyi hizmeti sunmak istiyoruz. İnsan odaklı belediyecilik anlayışıyla şehrimize değer katan projeler hayata geçiriyoruz. Siz Kırgızlı kardeşlerimizde belediyecilik ve şehircilik uygulamaları ile sosyal, ticari, kültürel ilişkilerimizi güçlendirmek için her türlü işbirliğine hazırız.” mesajı verdi. Başkan Dinçer, Kırgız heyetini belediye hizmet alanlarına davet etti.

 

Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev ve beraberindeki iş adamlarından oluşan heyet; Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi, Toplama Ayırma Tesisi, Entegre Katı Atık ve Depolama Tesisi, Necmiye Hatun Kadın Aktive Merkezi, Nuri Yazıcı Kitap Konağı, Azmi Milli Müzesi, Zinciriye Medresesi ve şehrin tarihi turistlik mekanlarını ziyaret ettiler.

 

Ziyaretten sonra Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile bir araya gelen Kırgız heyeti, Aksaray’da bulunmaktan ve kendilerine gösterilen misafirperverliğinden çok memnun kaldıklarını söylediler. Aksaray’da gördükleri belediyecilik hizmetlerini kendi kentlerinden uygulayacaklarını belirten Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev, Aksaray’da en çok kadın aktivite merkezlerini, kitap konaklarını, toplama ayırma tesisine hayran kaldıklarını söyledi.

Karakol Belediye Başkanı Ermat Camayev, beraberindeki heyet ile şehirden ayrılmadan önce Başkan Dinçer’i Kırgızistan’a davet etti. Başkan Dinçer, belediye hizmetleri ve uygulamalarında Aksaray’ı örnek alan Kırgız heyetine teşekkür etti.