Haber

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNDE KADINLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNDE KADINLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR

 

 

 

Aksaray Belediyesi tarafından kadınların serbest zamanlarını sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmelerine, hobi edinmelerine, yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla açılan kadın aktivite merkezleri büyük ilgi görüyor.

 

Kadınların hayatın her alanında aktif rol almalarını sağlamak adına çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi açtığı kurslar sayesinde kadınlara ücretsiz hobi ve meslek edinme kursları veriyor. Şehrin farklı noktalarında faaliyet gösteren AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezleri aracılığı ile kadınlar kurslardan elde ettikleri deneyimleri ile kendi işyerlerini kurabiliyorlar. Kendi iş yerlerinin sahibi olan kursiyerler istihdamda oluşturarak aile ekonomisine katkı sunuyorlar.

 

Aksaray’da AKMEK ve kadın Aktivite merkezlerinde Uzman eğitimciler tarafından verilen bu kurslara her yaş kategorisinden kadınlar istifade ediyorlar. Kadınlara yönelik her türlü içeriğin düşünüldüğü Merkezlerde mesleki eğitimlerin yanında psikolojik danışmanlık hizmetleri, yüzme ve spor etkinlikleri, kişisel gelişim eğitimleri ve milli manevi sohbet programları da düzenleniyor.

 

Şehir genelinde toplam 8 farklı noktada hizmet veren AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinin sayısını artırmak amacı ile Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in geçtiğimiz günlerde Nakkaş, Hasas ve Küçükbölcek Kadın Aktivite Merkezinde de kadınlardan yoğun ilgi görüyor.