Haber

AKSARAY BELEDİYESİ KADINLARA EKONOMİK ÖZGÜRLÜK KAZANDIRIYOR

 

AKSARAY BELEDİYESİ KADINLARA EKONOMİK ÖZGÜRLÜK KAZANDIRIYOR

BAŞKAN DİNÇER;  “HANIMELİ PAZARI KADINLARA İŞ KAPISI OLUYOR

Aksaray Belediyesi kadın girişimciliğinin önünü açmak için hayata geçirdiği Hanımeli Pazarı Projesi ile birçok kadına iş kapısı oldu.

Kadınların emeklerini değerlendirmeleri için hizmete sunulan Hanımeli Pazarı, el işi ve yöresel ürünleri vatandaşlar ile bir araya getiriyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından kadınların el emeklerini kazanca dönüştürebilecekleri bir mekân olarak hazırlanan ‘Hanımeli Pazarı’ yoğun ilgi görüyor.

Aksaray Belediyesi bünyesinde Cumartesi Semt Pazarı içerisinde kurulan pazar, ev kadınlarına kazanç kapısı olmaya devam ediyor. El emeği ürünlerin yer aldığı pazarda kadınlar, yaptıkları örgü, çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantelin yanı sıra yöresel yiyecekleri, kışlık kurutmalık gibi ürünlerin satışını gerçekleştirerek aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Çarşamba günleri erken saatlerde kurulan pazar alanında kadınlar, kendileri için özel olarak oluşturulan stantlarda günün ilerleyen saatlerine kadar satışlarını yapabiliyor.

Ekonomik Özgürlüğümüzü Kazanıyoruz

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkürlerini ileten pazarda satış yapan kadınlar Hanımeli Pazarı ile ilgili şu açıklamalarda bulundular; "Böyle bir proje gerçekleştiğinden dolayı ev hanımlarının burada satış yapma imkânları oldu. Burayı bize sunduğu için belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Ailemizin ihtiyaçlarını karşılayıp ev ekonomisine katkı sağlıyoruz. İlerleyen dönemde daha çok satış yapacağımıza inanıyoruz” dediler.

Başkan Evren Dinçer, “Vatandaşlarımız buraya gelerek kadınlarımıza maddi ve manevi destek sağlayabilirler. Şehrimizin girişimci, çalışkan ve başarılı kadınları bu pazarda birbirinden farklı ürünler ortaya çıkartmaya devam ediyorlar. Bizlerde her zaman onları desteklemeye hazırız.” ifadelerini kullandı.