Haber

LÜTFEN KAMU MALLARINI KORUYALIM..!

LÜTFEN KAMU MALLARINI KORUYALIM..!

 

KURTULUŞ MAHALLESİ'NDE ÇOCUK PARKINI YAKTILAR

 

Kurtuluş Mahallesi'nde bulunan çocuk parkına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından acımasızca zarar verildi. Son haftalarda şehrimizde bulunan oyun park alanlarına verilen zararlar vatandaşlar tarafından tepki topladı.

 

Son olarak Kurtuluş Mahallesi'nde bulunan çocuk oyun alanlarında banklar yakıldı. Zemin Kauçuk alanlarına zarar verip oyun gruplarını sprey boyayla kirletildi.

 

Kent yaşamı içerisinde çocukların oyun oynayıp eğlendikleri ebeveynlerin dinlenme alanı olarak kullandıkları yerler olan park ve oyun alanlarına sürekli olarak zarar veriliyor.

 

Bilinçsiz kişiler tarafından zarar gören oyun alanları ve spor aletleri Aksaray Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından onarılarak ya da yenisiyle değiştirilerek müdahale edilse de hem çocukların oyun hakkını elinden alıyor hem de milli servete de zarar veriliyor.

 

Aksaray Belediyesi'nden yapılan açıklamada olayın üzüntü verici olduğuna vurgu yapılarak zarar gören noktalarda yenileme işlemlerinin yapıldığını kamu malına zarar veren kişilerin yakalanması için emniyet güçlerinin çalışma başlattığı bilgisine yer verildi.