Haber

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 84. YILINDA AKSARAY'DA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 84. YILINDA AKSARAY'DA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 84. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da saygıyla ve minnetle anıldı.

 

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda yapılan anma törenine Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Mhp İl Başkanı Mustafa Çölkesen, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Rektör Yusuf Şahin, Baro Başkanı Ferit Köse, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Ali Büber, Meclis Başkanı M. Mehmet Tüzün, Genel Sekreter Yüksel Çelik, Gaziler, Siyasi Parti İl Başkanları Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kurum Müdürleri ve Mülki Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

 

Tören, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda saat 08.55'de Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer'in Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

 

Saatler 09.05'i gösterdiğinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Sirenlerin çalmasıyla iki dakikalık saygı duruşuna vatandaşlar da katıldı. Caddelerden araçları ile geçen sürücülerde araçlarından inerek saygı duruşuna eşlik etti. İstiklal Marşı'nın akabinde bayraklar yarıya çekildi. Ardından anma programında Aksaray Kültür Merkezi'nde devam edildi.

 

Aksaray Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anma programı da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Duygu dolu anların yaşandığı anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Şiirlerin okunması, Atatürk’ün gençliğe hitabı ve gençliğin ataya cevabı Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkıların okunması gibi etkinliklerle program sonlandırıldı.