Haber

MACERA PARKIN KURULUMU TAMAMLANAN BÖLÜMLERİNDE TESTLER VE KONTROLLER YAPILIYOR

MACERA PARKIN KURULUMU TAMAMLANAN BÖLÜMLERİNDE TESTLER VE KONTROLLER YAPILIYOR

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’MACERA PARKIMIZI İLKBAHARDA HİZMETE ALACAĞIZ’’

 

 

Kılıçaslan parkı içerisinde yapımı devam eden macera parkı çalışmaları devam ediyor. Şehir genelinde alt yapıdan üst yapıya, ulaşımdan enerjiye, kentsel dönüşümden eğitime kadar birçok belediyecilik hizmetlerinde ilkleri gerçekleştiren Aksaray Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal donatı alanları ile de adından söz ettiriyor.

 

Şehrin ilk macera parkı olma özelliğine sahip parkın kurulumu tamamlanan noktalarında güvenlik amaçlı testler ve kontroller yapılıyor.  Aksaray Belediyesi, vatandaşların aileleri ile birlikte güvenli ve hoş vakit geçirebilmeleri için çalışmalarını hızla ve titizlikle sürdürüyorlar. Vatandaşların güvenle kullanabilmesi için kurulumunda hassasiyet gösterilen Macera parkta birçok oyun grubunun kurulumu tamamlandı. Macera Parkta kullanılacak birçok alanda test ve deneme çalışmaları yapılıyor.

 

Macera parkı 8 Bin metrekarelik alanda hayata geçiriliyor.  Macera Park’ın içerisinde 360 metre Zipline, Survivor Parkuru, Salto Trambolini,12 metre uzunluğunda Dev Salıncak, 24 Oyunlu İp Parkuru, File Zıplama Oyun alanı, Serbest Düşüş ve Kader Atlayışı Oyun alanı ve 15 Metre Etkinlik Kulesi yer alıyor.

 

Macera parkının yapımında gelinen son aşama hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Projelerimizin vatandaşlarımız tarafından sevilerek kullanılabilmesi için geçen süre içerisinde şehrimizde olmayan birçok yenilikçi proji uygulamaya devam ediyoruz. Yapımına başladığımız, spor ve eğlencenin bir arada olacağı macera parkımız da şehrimize aksiyon ve heyecan katacak’’ dedi.