Haber

AKSARAY BELEDİYESİ ÖĞRETMENLER İÇİN 11 BİN 68 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

AKSARAY BELEDİYESİ ÖĞRETMENLER İÇİN 11 BİN 68 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’AĞAÇ DİKEREK GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ’’

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile öğretmenler adına oluşturulan Hatıra ormanına Aksaray Belediyesi tarafından 11 Bin 68 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler gününde il protokol üyeleri ve öğretmenlerle birlikte fidan dikimi gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bölgeye 4 yıl içerisinden 30 binden fidanın dikilmesini sağladı.

 

 Kireçlik Mevkii’nde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı alanında düzenlenen etkinliğe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, İşkur Müdürü Mahmut Akkuş, İl Kültür Ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan,  AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Belediye Meclis üyeleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in bizzat ağaç diktiği etkinlikte renkli görüntüler yaşandı. Aksaray Belediyesi ağaç dikme etkinliğine katılan misafirlerine yemek ikramında da bulundu.

 

Etkinlik alanında konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu açıklamalarda bulundu; ‘’ Malumunuz göreve geldiğimiz ilk günden beri öğretmenler gününü ağaç dikme etkinliğini gerçekleştirerek yad ediyoruz bugün burada yine 11.068 tane fidanı sizlerin destekleri ve katılımıyla beraber toprakla buluşturduk. Aksaray’ımızın yeşillendirilmesi yeniden yeşil Aksaray hüviyetine kavuşması noktasında çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor onlardan bir tüneside bu etkinliğimiz Aksaray’ımızın her tarafında tüm mahallelerinde ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriyoruz bugünde aynı şekilde bu faaliyeti yerine getirmiş olacağız katkılarından dolayı Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’ya Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal beye diğer sivil toplum kuruluşlarına ve öğretmenlerimize, Öğrencilerimize, personellerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu vesileyle yeniden tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.’’ Dedi.