Haber

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER 2022 YILINDA YAPILAN BELEDİYE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER 2022 YILINDA YAPILAN BELEDİYE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

 

‘’2022 YILI PROJELERLE DOLU BİR YIL OLDU’’

 

BAŞKAN DİNÇER; ‘’HALKIMIZA HİZMET İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ ’

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 2022 yılında Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri değerlendirdi.

 

Göreve geldiği günden bugüne kadar seçim öncesinde vaat ettiği projelerin birçoğunu hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 2022 yılının Aksaray için hizmet yılı olduğuna dikkat çekti. Başkan Dinçer, yaptığı değerlendirmede şehir genelinde altyapıdan üst yapıya yapısal projelerden sosyal kültürel etkinliklere kadar birçok çalışmayı paylaştı.

 

Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanılarak bu yıl içinde de tamamlanan projeleri tek tek sıralayan Başkan Dinçer, şu açıklamalarda bulundu; ‘’Bu yıl trafik düzenlemeleri kapsamında akıllı sinyalizasyon çalışmalarımızı uygulamaya koyduk. Bu uygulamalarla trafik yoğunluğunda ciddi oranda azalmalar görüldü. Ayrıca şehrimizin yoğun olarak kullanılan Makas Kavşağı ve Atatürk Bulvarının alt yapısını ve sıcak asfaltını yeniledikten sonra birtakım düzenlemeler yaptık. Bulvarlarımızda bazı noktalarda orta refüjleri daraltarak yolu genişlettik. Ulaşımı kolaylaştırmak adına yan çıkışlar ve kavşak noktaları yaptık bu çalışmamız vatandaşlarımız tarafından takdir ile karşılandı.

 

Geçtiğimiz yıl başladığımız birçok yapısal projeyi bu yıl içerisinde tamamladık birçoğunda da tamamlama aşamasına geldik. Tamamladığımız projelerimizi Sevgi evleri, Mahalle Konakları, Kitap Konakları, Millet Bahçeleri, Katı Atık depolama ve bertaraf tesisi, TAT Merkezi, Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi ve Aratol taziye evi şeklinde sıralayabiliriz. Yapımına başladığımız ve önümüzde yıl içerisinde tamamlayarak hizmete alacağımız diğer projelerimiz ise Yeni Şehir Kabristanlığı, Selçuklu Külliyesi, Engelsiz yaşam Merkezi, Yeni Belediye Binası, Şehitlik Müzesi ve Hamidiye Mahallesi kentsel dönüşüm projesidir. Hemşehrilerimiz ile birlikte El Ele gönül gönüle şehrimize daha nice projeleri kazandıracağız. ‘’

 

Restorasyon çalışmaları kapsamında başlanılan birçok tarihi yapının 2022 yılı içerisinde tamamlandığına ve diğer tarihi mekanlarda çalışmaların başladığını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şu açıklamalarda bulundu; ‘’ Ecdat yadigarı eserlerin gelecek nesillere ulaştırılması için şehrimizde bulunan Hamza Baba Türbesi, Hashas Baba Türbesi, Melik Mahmut Gazi Hangahı, II. Kılıçaslan Türbesi ve Köşkü, Kalanlar Köprüsünü ve Bedriye Medresesinde aslına uygun olarak restore ettik. Pir Ali Sultan Türbesinde çalışmalarımız devam ediyor. ‘’

 

Aksaray tarihinin en kapsamlı altyapı ve yol çalışmalarının 2022 yılı içerisinde yapıldığını belirten Başkan Dinçer bu yıl içerisinde 48 mahallede ana arterlerde cadde ve sokaklarda toplam 148 bin ton sıcak asfalt seriminin yapıldığını belirtti. Başkan Dinçer, sıcak asfalt serim çalışmalarının yanı sıra alt yapıda da devrim niteliğinde çalışmaların gerçekleştirildiğini kent genelinde yapılan altyapı çalışmalarını şu şekilde değerlendirdi; ‘’altyapının şehrin geleceği olduğunun farkında olarak bizler 180 kilometre içme suyu, 80 kilometre asbest, 39 kilometre kanalizasyon ve 20 kilometre yağmur suyu hattı yaptık. Kesintisiz hizmet verme hedefimize bu yıl biraz daha yaklaştık.’’ Dedi.

 

2022 yılında yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmelere ağaçlandırma çalışmaları ile devam eden Başkan Dinçer, 3,5 yılda yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile kişi başına düşen yeşil alan varlığının ciddi oranda arttığına dikkat çekti.

 

 Yıl içinde düzenlenen başlıca sosyal ve kültürel etkinlikleri değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bisiklet festivali, bilim festivali, çocuk festivali, toplu sünnet şöleni, gurbetçi buluşmaları, şehir gezileri, tiyatro etkinlikleri, konserler, eğitici seminerler ve kurslarla vatandaşlara eğitici ve eğlenceli bir yıl geçirme imkanı sunduklarını söyledi.

 

2022 yılının Belediye hizmetleri açısından çok verimli ve faydalı geçtiğine dikkat çeken Başkan Dinçer 2023 yılında da hizmet seferberliğinin artarak devam edeceğinin mesajlarını verdi. Tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.