Haber

AKSARAY BELEDİYESİ DAHA AKICI BİR TRAFİK İÇİN KURTULUŞ KAVŞAĞINDA DÜZENLEME YAPIYOR

 

AKSARAY BELEDİYESİ DAHA AKICI BİR TRAFİK İÇİN KURTULUŞ KAVŞAĞINDA DÜZENLEME YAPIYOR

BAŞKAN DİNÇER, “VATANDAŞLARIMIZDAN GELEN TALEPLERİ ÖNEMSİYORUZ”

“KURTULUŞ KAVŞAĞI İLE COĞLAKİ KAVŞAĞI ARASINDA KALAN KISMI GENİŞLETİYORUZ”

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, göreve geldiği günden bugüne kadar şehir merkezinde trafiğin aksadığı noktalarda yeniden düzenlemeler yaptırarak trafiği rahatlatmaya devam ediyor.

Daha önceden Piri Mehmet Paşa çarşısı çıkışında yapılan düzenleme ile Eski Sanayi Caddesinden sağa dönüşlerde beklemeyi kaldırmıştı. Ayrıca sanayi kavşağında ve adese kavşağında yapılan düzenlemelerde trafik akışı daha düzenli hale gelmiş ve yaşanan karmaşıklık ortadan kalkmıştı.

Aksaray Belediyesi ekipleri geçtiğimiz hafta Kurtuluş Kavşağında başlatmış oldukları çalışmaları hafta sonunda da devam ettirdi. Kurtuluş kavşağının yeniden açılması yönünde vatandaşlardan gelen yoğun taleplere sessiz kalmayan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer belediye ekiplerine talimatı vererek geçtiğimiz günlerde çalışmaları başlatmıştı. Öte yandan ekipler, eş zamanlı olarak Coğlaki Kavşağı ile Kurtuluş Kavşağı arasında kalan bölgede orta refüjde düzenleme yaparak yolun genişletilmesi için de çalışma yürütüyor.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın görüşleri bizim için çok önemli. Halkımızla yaptığımız istişarelerde ve buluşmalarda Kurtuluş Kavşağının yeniden açılması yönünde yoğun bir talep vardı. Onların bu isteklerine sessiz kalmadık. Ekiplerimize daha önceden buranın açılmasıyla ilgili hazırlık yapmaları yönünde talimat vermiştim. Yaz sezonunda trafiğin aksamaması ayrıca bölge esnafımızın ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu zamana kadar beklettik. Çünkü biz sadece kavşağın yeniden açılması değil aynı zamanda Coğlaki Kavşağı ile Kurtuluş Kavşağı arasındaki yolun genişletilmesini de istedik ve ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Kısa süre içerisinde tamamlayarak yeniden trafiğe açacağız.” Dedi

Aksaray Belediyesi ekipleri bölgede bulunan bazı ağaçları ise profesyonel makinelerle sökerek yeni terminal bölgesinde bulunan parklara taşıdı. Vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ettiler.