Haber

Aksaray Belediyesi’nin ‘Herkes Okusun’ diye Düzenlediği ‘Kitap Günleri’nin Resmi Açılışı GerçekleştirildiAksaray Belediyesi’nin  ‘Herkes Okusun’ diye Düzenlediği ‘Kitap Günleri’nin Resmi Açılışı Gerçekleştirildi

YAZAR BEKİR DEVELİ “UZUN ZAMANDIR DUALAR ETTİĞİM MANZARALARA AKSARAY’DA KAVUŞTUM”

“TEŞEKKÜRLER AKSARAY BELEDİYESİ.. TEŞEKKÜRLER EVREN DİNÇER..”

 

Aksaray Belediyesi tarafından  "Herkes okusun" sloganıyla Pazar Semt Pazarında düzenlenen ‘Kitap Günleri’ şehirde çok büyük yankı uyandırdı.

19 Yazar ve 70’e yakın yayınevinin binlerce kitapla katıldığı ‘Kitap Günleri ’ilk 3 günde 60 bine yakın kitapseveri değerli yazarlar ve kitaplarla buluşturdu.

Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Kitap Günleri’ne katılan ünlü yazarlardan Bekir Develi Aksaraylı kitapseverlerden gördüğü büyük ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, sosyal medya hesabında “ Hey Maşallah..İşte uzun zamandır dualar ettiğim manzaralar bunlar..Helal sana Aksaray Belediyesi..Helal sana Evren Dinçer..” ifadeleriyle duygularını ortaya koydu ve memnuniyetini hayranlarıyla bu şekilde paylaştı.

Kitapseverlerle yazarın buluştuğu ‘Kitap Günleri’nde her gün farklı yazarlar söyleşi programları düzenliyor. Yazarlar, kitaplarını okurları için imzalıyor. Birbirinden seçkin yazarların ve yayınevlerinin katıldığı Kitap Fuarı vatandaşlardan ve özellikle öğrencilerden yoğun talep görüyor. 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Aksaray’da ‘Herkes Okusun’ diye hayata geçirdiği ‘Kitap Günleri’nin resmi açılışı da düzenlenen törenle gerçekleştirildi

Açılış törenine; Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Alay Komutanı Albay Fuat Anık, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, SGK İl Müdürü Bilal Akgün, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Belediye Meclis üyeleri  daire müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda kitapsever katıldı.

 

VALİ MANTI “ AKSARAY HALKININ KİTAPLAR VE YAZARLARLA BULUŞMASI GÜZEL BİR GELİŞME”

Binlerce kitabın yer aldığı ‘Kitap Günleri’nin açılışında bir konuşma yapan Aksaray Valisi Ali Mantı, etkinliğin çok güzel olduğunu belirterek Aksaray belediyesine teşekkür etti.

Vali Mantı, "Güzel bir Kitap fuarı olmuş. Belediyemizi tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin saygı duyduğu, sevdiği, fikirlerine değer verdiği yazarlarımız geliyor. Bunların kendileri ve eserleri ile Aksaray halkımızın buluşması gayet güzel bir gelişme" diye konuştu.

BAŞKAN DİNÇER "OKUYAN BİR MİLLET OLMA YOLUNDA DEVAM EDİYORUZ"

          Belediye Bakanı Evren Dinçer ise insanları okumaya teşvik ettiklerini ve bu anlamda da ‘Kitap Günleri’nin yoğun ilgi gördüğünü belirterek, bundan büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.

 Başkan Dinçer, "Kitap Günleri’miz başladığı günden beri çok yoğun bir ilgiyle karşı karşıyayız. Vatandaşlarımız sonuna kadar bu kitap günlerini destekliyorlar. Bu organizasyona katılım sağlıyorlar. 70'e yakın yayın evimiz var. 19 tane yazarımız, yerel ulusal basında yer alan bizim yazarlarımız da katılım sağlıyorlar. Bu sene bu şekilde gerçekleştirdik, inşallah ilerleyen yıllarda bu organizasyonu daha kapsamlı, daha güzel, etraflı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Okumayı teşvik ediyoruz. Okuyan bir millet olma yolunda devam ediyoruz. Bire bir sayım yapmıyoruz fuarda ama günde 20 bine yakın ziyaretçi geldiğini söylüyorlar. Çok yoğun bir ilgi var. Bu tip faaliyetlerin sürdürülmesi noktasında bize cesaret veriyor. İnşallah bundan sonraki yıllarda daha da geliştirerek sürdüreceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından ‘Kitap Günleri’nin açılış kurdelesi, Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve diğer protokol üyeleri tarafından birlikte kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Vali Mantı ve beraberindeki protokol üyeleri stantları gezerek kitaplar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Vali Ali Mantı ve beraberindekiler daha sonra “Kitap Günleri’ organizasyonunda vatandaşların yemek ihtiyaçlarını karşılayan hanımeli pazarındaki hanım esnafları ziyaret ederek bereketli kazanç dilediler.